عکس کیک اسفنجی پایه
وحیده
۱۳۴
۱.۸k

کیک اسفنجی پایه

۱۷ شهریور ۹۷
سلام دوستان عزیز ، این کیک اسفنجیه که بافت پوک و نرمی داره و مناسب واسه کیکهای تولد خامه ای و فوندانته ، دستورشم قسمت دستور پختهام هست حتما سر بزنید، ممنونم☺☺☺
🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎
دوستم هانس زیمر تصادف شدیدی با موتور سیکلت داشت و دست چپش از کار افتاد.
«خوشبختانه من راست دستم»
او این جمله را در حالی گفت که داشت با مهارت برایم یک فنجان چای میریخت او سپس گفت:چیزهایی که میتوانم با یک دست انجام دهم شگفت آور است. با وجود اینکه انگشتهای دستش را از دست داده بود در کمتر از یک سال آموخت که با هواپیما پرواز کند,اما یک روز هنگام پرواز در یک منطقه کوهستانی,موتور هواپیمایش دچار مشکل شد وسقوط کرد. او زنده ماند اما سر تا پایش فلج شد.
من او را در بیمارستان ملاقات کردم. به من لبخند زد وگفت: اتفاق خیلی مهمی نیفتاده. به نظر تو چه کاری است که باید تصمیم بگیرم تا آن را انجام دهم ؟!

زبانم بند آمده بود. فکر کردم دوستم فقط تظاهر میکند و وقتی من بروم شروع به گریه میکند و به حال خود تاسف میخورد. شاید آن روز دقیقا همین کار را کرده باشد,اما زندگیش هنوز تمام نشده بود. زندگی هنوز بعضی شگفتی های ظریف را برایش ذخیره کرده بود.
او با زن زندگی اش در کنفرانس معلولان ملاقات کرد. همچنین یک سامانه نگارش الکترونیکی اختراع کرد که به فرمانهای صوتی پاسخ میداد,ومیلیونها نسخه از کتابی که با روش جدید نوشته بود فروخت.

هانس زیمر پشت جلد کتابش نوشت: قبل ازاینکه فلج شوم میتوانستم یک میلیون کار مختلف انجام دهم,اما اکنون فقط میتوانم 990000 کار انجام دهم,اما کدام آدم عاقلی به خاطر10000
کاری که دیگر نمیتواند انجام دهد نگران است,در حالی که 990000 کار دیگر باقی مانده است؟!

هر اندازه بر زندگی خود کنترل دارید به همان اندازه احساس رضایت وخوشبختی می کنید;البته عکس این موضوع هم درست است به همان اندازه که احساس کنید بر زندگی خودکنترل ندارید ویا اینکه دیگران یا شرایط خارجی,زندگی شما را کنترل میکنند احساس نا رضایتی و عدم خوشبختی میکنید.
در علم روانشناسی به این نظریه "کانون کنترل" میگویند. کانون کنترل به هر جایی که احساس میکنید زندگی شما از آنجا کنترل میشود,اطلاق میگردد.

#کیک
#کیک-اسفنجی
#کیک-اسفنجی-پایه
#کیک-تولد
#وحیده
#کیک-وحیده
#کپشن
...
نظرات