عکس پاناکوتا
shayli
shayli
۹۱
۳.۱k

پاناکوتا

۲۳ آبان ۹۷
سلام دوستان گل پاپیونی،از همراهیه صمیمانتون بینهایت ممنونم😘😍❤
ژله حبابی دو رنگ هست که من برای رنگ سفید از دسر پاناکوتا و برای رنگ سبز از ژله کیوی استفاده کردم.
اول یه بسته ژله کیوی رو در یک لیوان آب جوش حل کردم بعد روی سماور در حال جوش گذاشتم تا ذراتش کاملا حل شد بعد سه قاشق غذاخوری از ژله حل شده رو جدا کردم و به بقیه ژله شفاف نصف لیوان آب سرد اضافه کردم و هم زدم و ژله شفاف رو تو دوتا ظرف ریختم که به قسمت بیشترش یکی دو قطره رنگ سبز اضافه کردم و یه قسمت کمیشو بدون رنگ استفاده کردم،به اون سه قاشق ژله ای که جدا کرده بودم هم بعد از خنک شدن یک و نیم قاشق شیر اضافه کردم تا مات بشه.پاناکوتا رو درست کردم و قالب رو هم چرب کردم و داخل حبابهای قالب رو با ژله سبز کمرنگ و سبز پررنگ که همون قسمتی بود که بهش رنگ اضافه کردم و سبز مات که با شیر درست کرده بودم با سرنگ پر کردم و گذاشتم تو یخچال تاخودشو بگیره بعد روش پاناکوتای خنک شده ریختم و دوباره گذاشتم تو یخچال تا خودشو بگیره بعد باقیمانده ژله سبزو اضافه کردم و دوباره گذاشتم تو یخچال تا ببنده ودرآخر باقیمانده پاناکوتا رو اضافه کردم و چند ساعتی تو یخچال گذاشتم تا کامل ببنده بعد با کارد کناره های دسرو از دیواره های قالب جدا کردم و قالب رو تکون دادم و ظرف موردنظرو گذاشتم روش و برگردوندم.
پاناکوتا رو هم به این روش درست کردم.
#پاناکوتا
مواد لازم:
شیر نیم لیتر (دو ونیم پیمانه)
پودر ژلاتین ۲ قاشق غذاخوری سرپر
خامه صبحانه ۱ بسته
شکر ۱ لیوان
وانیل نصف قاشق چایخوری
طرز تهیه :
برای پاناکوتا نیم لیتر شیر رو با ۲ قاشق غذاخوری پودر ژلاتین مخلوط کردم و گذاشتم روی حرارت ملایم و مدام هم زدم تا خوب حل شود.
۱ بسته خامه صبحانه رو هم با ۱ لیوان شکر و نصف قاشق چایخوری وانیل قاطی کردم و روی حرارت ملایم گذاشتم تا شکر در خامه حل شود ولی باید مواظب باشیم خامه نجوشد.
بعد از اینکه شکر حل شد خامه را از روی حرارت برداشتم وشیری که پودر ژلاتین درآن حل شده رو به مخلوط خامه اضافه کردم وبا قاشق هم زدم تا خوب مخلوط شد.
کلیپ تهیه ی این دسرم براتون میفرستم.
#پاناکوتا#ژله_حبابی
...
نظرات
سایر کاربران
شروع کار 96/4/18 اینستاگرام من @byazdani40 ایدی تلگرام bahar5758@ با پیام به تلگرام من میتونید وارد گروه و کانالم بشید. ساکن مشهد
سلام عزیزان به آشپزخونه من خوش آمدید
عشق فقط اجی فاطمهه😎⁦❤️⁩
خیابان تابستان🍃کوچه مرداد🍃پلاک۵🍃 عاشق آشپزی و کارهای هنری🌸 اقایون فالو نکنید.....🚫🚫
An energetic girl👸 Tehran city🏩 Married👫❣taze aros💍👰
کاربر فعال سرآشپز پاپیون