عکس باميه آرد و شیر
hadiya
hadiya
۳۶
۵۶۲

باميه آرد و شیر

۱ ماه پیش
سلام دوستای گلم. خیلیا در مورد این دستور سوال داشتن گفتم اینجا چندتا نکته براتون بگم.
⭕⭕اولین چیزی که تو این بامیه اذیت می کنه سفتیش هست که بعد یه ساعت استراحت خیلی بیشتر میشه من به پیشنهاد یکی از دوستان وقتی داغ بود قیف زدم و بعد گذاشتم استراحت کرد خیلی بهتر شد. اگه یه قاشق کره اش رو بیشتر کنید هم مشکل نداره.
⭕⭕ دومین نکته با اینکه تاکید کردم شعله متوسط رو به پایین باشه خیلی دوستان گفتن خمیر شد و یا خیلیا گفتن باز شد. در مورد باز شدن خمیر بهتون قول میدم که حتما یه جایی رو خودتون بنا به سلیقه تغییر دادید چون در حالت معمولی این خمیر اینقدر سفته که همه از از سفتیش دستشون درد می گیره. پس حتما حتما اندازه رو دقیقا عین چیزی که نوشته بزنید و کسایی که می گن خمیر شد احتمالا شعله زیاد بوده روش طلایی شده توش خام مونده ویا اینکه شهدشون حالت عسلی نبوده و غلیظ نبوده که حالت خمیری شده.
پیشنهادی که دارم اینه که وقتی دارید سرخ می کنید شعله جوری باشه که حالت سرخ کردن کوکو هست یعنی جوری که داخل و بیرونش سرخ بشه چون به نظر می رسه ‌شعله رو به کم برای هر کس مفهومی داره و یا اجاق گازها کمی فرق دارن. پس شعله بهتره همونی باشه که شامی کتلت و این چیزارو سرخ می کتید باشه داخل و بیرون باهم سرخ بشه.
⭕⭕ سوال بعدی اندازه و مقدار این بامیه هست دوستان گلم با یه لیوان شیر و به لیوان ارد و کره به همراه شیره که بعدش بزارید و دربیارید دقیقا 330 گرم بهتون بامیه میده و اما اندازه اش کاملا میل خودتونه بزرگ باشه بیشتر کوچیک باشه کمتر. متوسط 20 تا بامیه بهتون میده. برای هر تعدا که خواستید بیشتر کنید همون اندازه رو دو برابر کنید یعنی دو لیوان شیر دو لیوان ارد 6 قاشق کره یا روغن. برای یه کیلو بامیه به 3 لیوان ارد و 3 لیوان شیر و 9 قاشق ارد یا کره نیاز دارید.
⭕⭕چند تا نکته هم دوستان پیشنهاد دادن که اونم در خوشمزه تر شدنش حتما تاثیر داره اینکه دو قاشق از شهد رو داخل شیر بزارید طعمشو بهتر می کنه. اینکه زعفران بزنید. و نکته نهایی اینکه هر چی بامیه باریک تر باشه طعم خیلی خیلی بهتری داره.
امیدوارم این نکات به دردتون بخوره و ازش لذت ببرید التماس دعا دوستای خوبم
...
نظرات دستور پخت

باميه آرد و شیر

۰
۱ هفته پیش
۰
hadiya
عزیزم شکلات هست کاغذ رویش رو برمیداریم المینیومیش می مونه با کاغذ کادو یا کاغذی که دوست داری کاور می کنی و تزئین می کنی. تسبیح هم مردارید سبز هست. نوشته هم برینت کردم برش زدم و چسبوندم.
۳ هفته پیش
۰
پردیسا
مثل همیشه بینظیری عزیزدلم
۴ هفته پیش
۰
Zohre & Reza
سلام عزیزم اونا که تو استوریه میشه بگیه چیه و چجوری درست کردی؟؟؟
۴ هفته پیش
۰
محمدی
خیلی عااالی عزیزم👌😍
کارهای جدیدتون برام نیومده بودعزیزم شرمنده😓
۴ هفته پیش
۰
zigurat
نوش جان
۴ هفته پیش
۰
سمانه
این بامیه توسرخ کن برقی سرخ میشه؟
۴ هفته پیش
۰
جاودانه
ای واااای،😄😄نوش جونشون
۴ هفته پیش
۰
farkhonde52
مرسی عاااالی بود
۴ هفته پیش
۰
somaye
عالیه خواهری نازنینم .
طاعات قبول .
۴ هفته پیش
سایر کاربران
من قید آرزوهامو از وقتی زدم کع دیدم جزو آرزوهاش نیستم :)🖤
محبوبه هستم مامان آوینا، ساروی ام .عشقم همسرم ودخترم + عشق آشپزی
خوزستانی هستم 26 ساله مادر دو پسر شیطون خیلی به آشپزی علاقه دارم که با عشق برای همسرم وبچه هام آشپزی میکنم .....
عشقم M&M
❤️أَلا بِذِكرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ القُلُوبُ ❤️