عکس گشنیز پلو باتن ماهی با دستور سمیه جون..ممنونم
مامان حناوحسام
مامان حناوحسام
۱۱۰
۱.۷k

گشنیز پلو باتن ماهی با دستور سمیه جون..ممنونم

۱۱ مهر ۹۸

جیگی_جیگی
پدر ما در مشهد در بازارچه حاج آقا جهان مغازه طباخی داشت و تابستانها مرا به دم دکان خود میبرد و آن‌جا شاگردی میکردم و در همان‌جا بود که وقتی جیگی جیگی بساط نمایشش را پهن میکرد، یکی از مشتری‌هایش من بودم.

جیگی جیگی فردی سیه چرده و لاغر بود و ساز محلی میزد.
موسیقی‌اش شاد بود هرچند خودش غم خاصی داشت.

جیگی جیگی هرگز دنبال پول نبود. در آن زمان که کودکی ده، دوازده ساله بودم، حرکات او که با ساز انجام میداد برایم شگفت‌انگیز بود و شاید علاقه‌ای که به عروسک نمایشی او داشتم باعث شد بعدها سراغ تئاتر بروم.

در همان زمان بچه دیگری هم بود به نام محمدرضا که محو مضراب جیگی‌ جیگی میشد. پدر محمدرضا قاری قرآن بود و در مغازه‌اش به او تمرین قرآن میداد و این کودک کسی نبود جز محمدرضا شجریان که در دوره کودکی‌اش هرکس صدای قرآن خواندن او را میشنید میخکوب میشد.


جیگی جیگی مطرب بود و به حرم امام رضا راهش نمیدادند اما زمانی که فوت کرد همزمان با او مردی والا مقام در مشهد درگذشت که برایش مراسم ویژه‌ای گرفتند، اما جالب اینجا بود که پیکرهای آنها در غسالخانه با هم جابجا شد!!!

قرار بود آن مرد والا مقام در حرم حضرت امام رضا (ع) دفن شود که هزینه بسیار بالایی هم داشت و میخواستند جیگی جیگی را که مطرب بود به قبرستانی خارج از شهر ببرند، اما وقتی پیکرهای آن‌ها با هم جابجا شد، جیگی جیگی با مراسم خاصی در حرم امام رضا و در زیر سقاخانه اسماعیل طلا دفن شد!!

بعدا خانواده آن مرد والا مقام درخواست نبش قبر کردند، اما آیت الله میلانی که مرجع تقلید بود اجازه این کار را نداد و قسمت این شد که هرکه به زیارت امام رضا میرود جیگی جیگی را هم زیارت میکند...

رضا کیانیان..عزیزای همراه یدنیا ممنون بخاطر کامنتاتون..شرمنده جواب کامنتاتون دیر میشه..آخه کل هفته رو مدرسه میرم ویه جمعه تعطیلی دارم..هر فرصتی پیش میاد دوست دارم کاراتونو ببینم ولایک کنم..دوستتون دارم..
...
نظرات
سایر کاربران
گر بنازد به علی شیعه* ندارد عجبی عجب اینجاست خدا* هم به علی می نازد…
♥خوشبختی♥ یعنی:✌من👧 تو👨 پسرامون👶✌ insta: limoniyaware ۵خرداد۹۵
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
78/5/15Nowshahr💪🏻🎉