عکس نان شیرمال ترکی
_nafiseh.64
۱۹۴
۹.۲k

نان شیرمال ترکی

۲ خرداد ۹۹
سلام مهربونا ✋🌻
نون شیرمال داخل سولاردام پختم 😍 نگم براتون که چقدر محشر شد 👌😋 دستورشم از پیج یکی از دوستان اینستا برداشتم
نان شیرمال
مواد لازم
دو تا دو نیم لیوان آرد شیرینی پزی
یک عدد تخم مرغ
یک چهارم لیوان شکر
کره چهل گرم
خمیر مایه یک قاشق مرباخوری
شیر ولرم نصف لیوان
زعفران و کنجد به مقدار لازم
برای استارتر :( یک قاشق غذاخوری آرد ، دو قاشق آب و چهار قاشق شیر سرد )
طرز تهیه :
ابتدا خمیر مایه را با یک قاشق مربا خوری شکر مخلوط کرده نصف لیوان شیر ولرم اضافه کرده در پوش بزراید و ده دقیقه استراحت بدید .
در این مدت استارترتون رو درست کن یعنی یک قاشق آرد، دو قاشق آب و چهار قاشق شیر رو مخلوط کرده روی حرارت مدام هم بزنید تا به غلظت برسد .
یک عدد تخم مرغ را داخل کاسه ای بزرگ هم بزنید و مقداری را برای رومال داخل کاسه ی کوچولویی بریزید با زعفران و شیر مخلوط کرده داخل یخچال نگهدارید .
مابقی تخم مرغ را با شکر ، کره ذوب شده استارتر و خمیر مایه عمل اومده مخلوط کرده دو لیوان آرد هم الک کنید و همبزنید تا خمیری چسبنده به دست بیاد تا نصف لیوان هم می تونید بیشتر آرد بزنید .
حالا روشو بپوشونید و یک و نیم ساعت در جای گرم استراحتش بدید بعد پفشو بخوابونید و داخل ظرف مناسب پهن کنید و بهش شکل بدید باز دوباره نیم ساعت روشو بپوشونید .
در آخر با رومالی که نگه داشته بودیم رومال کرده کنجد بپاشید و داخل سولاردام با پیش گرمایش ۱۵۰ درجه که یک کاسه آب جوش هم داخلش گذاشته بودید و گرم و مرطوب شده بود بزارید. بعد با دمای ۱۵۰ ، بیست دقیقه اجازه بدید بپزه دوستانی که فر دارن با دمای فکر کنم ۱۸۰ درجه تقریبا چهل دقیقه زمان بدید .
نکته :مقدار آرد تقریبی هست بسته به سبک و سنیگنی آرد ممکنه بیشتر استفاده بشه پس همین که خمیر جمع شد ولی چسبندگی داشت کافیه
دوستتون دارم شاد باشید 🌻🌻🌻
#رمضان #ماه_رمضان #نان_شیرمال #نان_رمضان #سولاردام #افطار#افطاری #ناگت_مرغ #زولبیا_بامیه
...
نظرات