عکس باقلوا با خمیر یوفکا
Princess_Food
۸۵
۲k

باقلوا با خمیر یوفکا

۹ اسفند ۰۰
مبعث رسول اکرم (ص) بر تمام مسلمانان جهان مبارک.🎊

تقدیمیِ ثمینِ نازم🤗😘

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
مواد لازم
خمیر یوفکا ۶ ورق
مغز گردو یا پسته یا بادام ۲ پیمانه
کره ذوب کرده ۱۵۰ گرم
گلاب ۳ قاشق غذا خوری
پودر قند نرم ۴ قاشق غذا خوری
پودر هل ۲ قاشق غذا خوری
آب ۱ پیمانه
شکر ۱/۵ پیمانه
عرق هل یا گلاب ۳ قاشق غذا خوری
شیر عسلی ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه
۱- داخل یک شیر جوش تمام موادتان را بریزید بجز گلاب و هل که در آخر باید اضافه شوند. روی حرارت ملایم 15 تا 20 دقیقه بگذارید. باید وسط کار کف رویش را بگیرید و در آخر اسانس را بریزید و دو تا قل که زد از روی حرارت بردارید و بگذارید تا خنک شود.حالا مغزها را میکس کنید.
۲- می توانید برای گردو به تنهایی به جای هل از دارچین استفاده کنید و در شهدش هم از اول کار چوب دارچین بیندازید. طعم متفاوتی خواهید داشت.
۳- مغزها را که میکس کردید داخل یک کاسه با پودر قند و هل و گلاب مخلوط کنید اگر مواد حالت چسبندگی و خمیری شکل نشد کمی دیگر گلاب بریزید. مواظب باشید زیاد هم شل تشود.
۴- حالا کره ذوب شده را کنار دستتان با یه قلمو بگذارید و داخل پشت یک سینی بزرگ، از خمیر 3 لایه بردارید و باقی را سریع ببندید و لای نایلون یا دستمال بگذارید. از بس خمیرها نازک هستند سریع خشک می شوند. پس کمی سرعت عمل هم داشته باشید.خوب خمیرها خیلی نازک و شکننده هستند. پس با دقت 3 ورق ازش جدا کنید و سعی کنید کنده و پاره نشوند.
۵- روی لایه بالایی را با قلمو یا هرچیزیکه برایتان ممکن است با کره ذوب شده حسابی چرب کنید. من با پوست خود کره این کار رو کردم.بعد هم نیمی از مواد میانی را بردارید و روی طول خمیر ها با 3 انگشت فاصله فشرده کنید و محکم رولش کنید و بعد با یه چاقوی تیز به فاصله 3 سانتی یا کمتر و بیشتر بسته به اندازه نهایی که می خواهید باقلوا ها داشته باشند برش بزنید.
۶- این کار را با دقت انجام دهید و زیاد فشارش ندهید که بافتش خراب نشود. بهتر است با چاقوی اره ای تیز این کار را انجام دهید. بعد یک پیرکس را یا قالبتان را با کره حسابی چرب کنید و به ترتیب داخلش بچینید و رویش را بازم کره بمالید.حالا رول بعدی و تکرار کارهای بالا.
۷- فر را با 180 درجه از 15 دقیقه قبل گرم کنید. در آخر باقی مانده کره های آب شده را روی تمام باقلوا ها بریزید و برای 20 دقیقه بگذارید داخل فر.اگر مثل من می خواهید در ماکرو فر درستش کنید باید دکمه کانوکشن را بزنید و 10 دقیقه زمان بدهید تا داخل دستگاه گرم شود. بعد هم روی پایه کوتاه با درجه 200 و مدت 20 دقیقه و دکمه کانوکشن قرار دهید.
۸- در آخر کار اگر به رنگ طلایی دلخواه نرسیدید 5 دقیقه از دگمه گریل استفاده کنید تا باقلواها داغ داغ هستند شهد را که خنک خنک شده رویش بریزید.
...