عکس شیرینی مشهدی(مربایی)

شیرینی مشهدی(مربایی)

۲ فروردین ۰۲
شیرینی مربایی های خوشمزه من که همیشه با دستور یاسمن جونم درست میکنم فوقلعاده خوشمزه هستن و هر کی میخوره عاشقشون میشه 😋😋😋


شیرینی مشهدی(مربایی) در سرآشپز پاپیون

https://sarashpazpapion.com/recipe/c430327dd3d23c86579ccff55d42b2e2

مواد لازم برای۸ نفر
https://sarashpazpapion.com
مواد اصلی
آرد ۲۵۰ گرم
شکر ۱۰۰ گرم
کره ۱۱۵ گرم
وانیل‏ نوک قاشق چای خوری
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
نمک ۱/۸ قاشق چای خوری
مارمالاد به مقدار لازم
تخم مرغ کامل ۱ عدد
تخم مرغ (زرده) ۱ عدد

طرز تهیه
۱- ابتدا آرد و بکینگ پودر و وانیل و نمک رو باهم مخلوط میکنیم و بعد الک میکنیم . و بعد مخلوط آرد رو کم کم اضافه میکنیم و با قاشق هم میزنیم .
۲- کره نرم شده و شکر رو باهم مخلوط میکنیم و با همزن میزنیم تا کاملا یکدست و کرم رنگ بشه و بعد تخم مرغ رو اضافه میکنیم و دوباره باهمزن میزنیم تا کاملا یکدست بشه .
۳- نیازی به ورز دادن نداره . همین که خمیرمون صادف و یکدست شد و به دست نچسبید آمادس .
۴- بعد خمیر رو داخل نایلون قرار بدید و حدود یک ساعت داخل یخچال بذارید تا کار کردن باهاش راحت بشه . بعد خمیر رو بین دوتا نایلون با وردنه باز کنید و قالب بزنید و داخل سینی فر که کاغذ روغنی انداختید قرار بدید .
۵- وسط نصف شیرینیاتون رو با قالب دایره قالب بزنید (شبیه عکسی که براتون فرستادم ) . بعد شیرینی ها رو داخل فری که از قبل گرم شده با درجه حرارت ۱۵۰ به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه قرار بدید .
۶- وقتی شیرینی ها پخته شد اجازه بدید کاملا خنک بشه و بعد روی اون شیرینی هایی که با قالب دایره قالب زدین رو عسل بزنید و بعد روش رو با کنجد یا پسته آسیاب شده یا خلال پسته یا خلال بادام یا شکلات ذوب شده تزیین کنید .
۷- و بعد روی لایه زیری شیرینی مارمالاد بریزید و بعد لایه روییش رو روش قرار بدین 😍
۸- 🔸من شیرینیامو با شکلات ذوب شده تزیین کردم و به جرات میگم که از بهترین شیرینی فروشیاهم کیفیت و تازگیش و بافتش بهتره😍😍😍


منبع :‌سرآشپز پاپیون
وبسایت :‌
https://sarashpazpapion.com
...