مواد لازم

نان فنجانی با پنیر بری و رزماری

۵۴
مواد اصلی
نمک
۱ قاشق سوپ خوری
رزماری (ریز خرد شده)
۲ قاشق سوپ خوری
جوش شیرین
۱/۲ قاشق چای خوری
بیکینگ پودر
۱/۲ قاشق چای خوری
خمیر مایه (خشک)
۲/۱/۴ قاشق چای خوری
آرد
۴.۵ فنجان
روغن زیتون
۱/۲ فنجان
شکر
۱۰۰ گرم
شیر
۲ فنجان
پنیر بری (به شکل ۱۸ تکه برش خورده)
۱۷۰ گرم
کلمات کلیدی

نان فنجانی با پنیر بری و رزماری

طرز تهیه

نان فنجانی با پنیر بری و رزماری

درجه سختی
زمان تهیه ۲۰
دقیقه
زمان پخت ۳۰
دقیقه
۱
شیر، شکر و روغن زیتون را با هم در یک روغن دان ۳ لیتری هم بزنید سپس روی شعله ی متوسط قرار دهید و هم بزنید و بگذارید به آرامی به جوش بیاید.
۲
وقتی به جوش آمد شعله را خاموش کنید و بگذارید بماند تا از داغی در آمده و گرم شود و به دمایی بین ۹۰ تا ۱۱۰ درجه فارنهایت (۳۲ تا ۴۳ درجه سانتی گراد) برسد. این کار ۱۰ دقیقه طول می کشد. بایستی دما به حدی برسد که بتوانید نوک انگشت خود را داخل مایع کنید و بی آنکه بسوزید مدتی نگه دارید.
۳
۲ فنجان آرد و خمیر مایه را به هم اضافه کنید. هم بزنید تا مخلوط شوند سپس در آن را بپوشانید و بگذارید ۱ ساعت یا تا زمانی که حجمش ۲ برابر شود ور بیاید. ۲ فنجان و نصفی آرد باقیمانده، جوش شیرین، بکینگ پودر، رزماری ریز شده و نمک را اضافه کنید.
۴
فر را با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت (۲۰۴ درجه سانتی گراد) داغ کنید و ۱۸ قالب مافین را با اسپری آشپزی چرب کنید.
۵
با استفاده از دست توپ های ۲.۵ سانتی متری از خمیر گرد کنید. در نهایت ۵۴ توپ کوچک درست می شود. سپس در هر قالب مافین سه توپ قرار دهید. ۱ تکه پنیر بری را وسط هر قالب مافین پر شده فشار دهید و بیشتر آن را زیر رویه ی توپ های خمیری بفرستید.
۶
۱۶ تا ۲۰ دقیقه تا زمانی که روی آنها قهوه ای طلایی شود در فر بپزید. قالب را از فر بیرون بیاورید سپس با استفاده از یک قاشق یا چاقو هر چه پنیر از داخل قالب های مافین بیرون زده و به روی بدنه ی قالب اصلی ریخته را به روی نان فنجانی ها برگردانید.
۷
بگذارید ۱۰ دقیقه خنک شود سپس روی یک توری خنک کننده قرار دهید و بگذارید کاملاً خنک شود.
تصاویر مراحل تهیه

نان فنجانی با پنیر بری و رزماری

سایر نکات

نان فنجانی با پنیر بری و رزماری

درست کردن این نان فنجانی ترد و کمی شیرین با پنیر و رزماری کار آسانی است. 1 ساعت برای ور آمدن خمیر لازم است اما فقط همین. احتیاجی به ورز دادن نیست. اگر می خواهید رزماری و/یا پنیر بری را حذف کنید راحت باشید.
می توانید پنیر بری را با پنیر شیر بز یا هر نوع پنیر دیگر جایگزین کنید. با اضافه کردن نصف فنجان کرنبری کمی شیرینی به نان ها اضافه کنید. آنها را همزمان با رزماری اضافه کنید.
نظرات دستور پخت

نان فنجانی با پنیر بری و رزماری