مواد لازم

کوکوی مرغ و سیب

۶
مواد اصلی
روغن زیتون
به مقدار لازم
پیاز کوچک
۱ عدد
سیب سبز
۲ عدد
مرغ چرخ کرده
۴۵۰ گرم
برگ مریم گلی (خرد شده)
۱/۳ پیمانه
فلفل تازه آسیاب شده
۳/۴ قاشق چای خوری
نمک
۳/۴ قاشق چای خوری
دارچین
۱/۲ قاشق چای خوری
کلمات کلیدی

کوکوی مرغ و سیب

طرز تهیه

کوکوی مرغ و سیب

درجه سختی
زمان تهیه ۴۰
دقیقه
زمان پخت ۱۵
دقیقه
۱
روغن را در تابه، روی شعله متوسط داغ می‌کنیم و پیاز‌های نازک خرد شده را در روغن می‌ریزیم. آنها را حدود ۳ دقیقه سرخ می‌کنیم؛ به اندازه‌ای که نرم و نیمه‌شفاف شوند. سپس سیب‌هایی را که پوست و هسته آنها را گرفته‌ایم،‌ به قطعات نیم ‌سانتی‌متری خرد می‌کنیم و به پیاز اضافه می‌کنیم. حدود ۵ دقیقه اجازه می‌دهیم تا سیب‌ها بپزند و نرم شوند. بعد می‌گذاریم مواد خنک شود.
۲
مرغ چرخ کرده و باقی مواد را به پیاز و سیب اضافه کرده و با دست مخلوط می‌کنیم. مواد را به گلوله‌هایی به اندازه نارنگی گرد می‌کنیم، سپس آن را در کف یک دست قرار داده و با انگشتان دست دیگر کمی گلوله مرغ را فشار می‌دهیم تا پهن شود. (دقت کنید که کناره‌های کوکو در اثر فشار ترک نخورد اگر خورد دور تا دور کوکو را با خود مواد کوکو به هم بچسبانید).
۳
فر را از قبل روی ۱۷۶درجه سانتی‌گراد گرم می‌کنیم. کمی روغن را در ماهی‌تابه متوسطی که مناسب فر است، گرم می‌کنیم و هر طرف کوکوها را حدود ۲ دقیقه روی شعله نسبتاً پایین سرخ می‌کنیم. تابه را به فر منتقل می‌کنیم تا غذا حدود ۱۰ دقیقه بپزد. می‌توانید پس از آماده شدن، کوکوها را به همراه نان، گوجه فرنگی و سبزی خوردن سرو کنید.
عکس و تصاویر ارسالی از کوکوی مرغ و سیب
نظرات دستور پخت

کوکوی مرغ و سیب