عکس بستنی وانیلی بدون ثعلب
یه بستنیِ خوشمزه بدون ثعلب !با یه دستور آسون ومواد دردسترس . با یه بار خوردن، عاشقش میشید . دستور از#شف_طیبه
...
مواد لازم

بستنی وانیلی بدون ثعلب

۲
مواد اصلی
شیر (250 سی سی)
۱ لیوان
خامه (400گرم)
۲ بسته
زرده تخم مرغ
۵ عدد
شکر
۳/۴(سه چهارم ) لیوان
نمک
۱ پنس
وانیل مایع یا پودری
۱ قاشق چای خوری
کلمات کلیدی

بستنی وانیلی بدون ثعلب

بستنی وانیلی دسر
طرز تهیه

بستنی وانیلی بدون ثعلب

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۱۸۰
دقیقه
۱
شیر ،شکر و نمک را روی حرارت میذاریم و هم میزنیم تا شکر حل بشه،به جوش که اومد حرارت رو کم میکنیم .
۲
تو یه کاسه ی بزرگ یخ میریزیم و یه کاسه ی کوچکتر روش قرار میدیم ،توی کاسه کوچکتر ،دوبسته خامه رو خالی میکنیم و با ویسک(قاشق) کمی هم میزنیم تا یکنواخت شه .
۳
زرده ها رو با ویسک کمی هم میزنیم و کمی از شیر داغ رو بهش اضافه میکنیم و همزمان ویسک میکنیم .(به این ترتیب به زرده ها شک وارد میشه که بعدا یکدفعه وارد شیر داغ میشن لخته نشن ).
۴
زرده هارو به شیر داغ اضافه میکنیم و مرتب هم میزنیم (با حرارت کم کار میکنیم و با قاشق سیلیکونی یا چوبی هم میزنیم و مرتب هم از روی حرارت برمیداریم و میگذاریم که زرده ها لخته نشن).
۵
هم زدن رو تا جایی ادامه میدیم که مخلوط شیر و زرده ی تخم مرغ اونقدری غلیظ شده باشه که پشت قاشق رو بپوشونه و وقتی با انگشت ،خط میکشیم ،خط ناپدید نشه (تقریبا به غلظت فرنی روان )
۶
مخلوط شیر و زرده تخم مرغ رو میریزیم توی صافی ای که بالای ظرف خامه گرفتیم که اگه احیانا لخته ای به وجود اومده ،گرفته بشه . و همزمان به طور مرتب هم میزنیم .
۷
خوب هم میزنیم تا ترکیبمون خنک شه ،و اسانس وانیل رو اضافه میکنیم .بعد به ظرف در داری منتقل میکنیم و به مدت یک ساعت و نیم داخل فریزر میگذاریم .
۸
بعد از یک و نیم ساعت فریز شدن ،از فریزر خارج کرده وبا چنگال خوب هم میزنیم و دوباره میزاریمش تو فریزر .بعد از این هر بیست دقیقه از فریزر خارج میکنیم و با چنگال هم میزنیم و دوباره داخل فریزر میگذاریم .برای من حدود ۳ ساعته آماده شد ولی بسته به شرایط فریزرتون شاید کمتر یا بیشتر طول بکشه .
۹
الان بستنی آماده است ،نوش جان
سایر نکات

بستنی وانیلی بدون ثعلب

۱_اگه همه ی مراحلو بادقت انجام بدین به هیچ عنوان بوی تخم مرغ نمیده .۲_به جای اسانس وانیل از اسانس موز یا توت فرنگی یا ...هم میتونید استفاده کنید .۳_میزان خامه و میزان شکر و تعداد زرده تخم مرغ قابل تغییره و با کم کردن زرده یا خامه ،کمی از لطافتِ بافت بستنی کم میشه (من با ۳ زرده تخم مرغ و۲۰۰ گرم خامه درست کردم و نتیجه عالی شد ).۴_میتونید در مرحله ی آخر به جای اسانس ،موز پوره شده یا توت فرنگی پوره شده اضافه کنید ، طعم طبیعیِ محشری به بستنی میده .۵_این یه بستنیِ پایه است و شما میتونید با این دستور ،انواع بستنی های دیگه رو تولید کنید .
نظرات دستور پخت

بستنی وانیلی بدون ثعلب