عکس مرغ بریان زعفرانی بخار پز
در هواپز مرغ بریان بسیار خوشمزه وعالی شد 👌 برخلاف فر که خشک وسفت میشه گوشت ولی داخل هواپز چون حرارت یکنواخت وبالای آن کاملا مغز پخت وخوشمزه می‌شود.
پیشنهاد میکنم به روش بخار پز حتما امتحان بکنید.
...
مواد لازم

مرغ بریان زعفرانی بخار پز

۶
مواد اصلی
مرغ
۱ کیلوگرم
پیاز
۱ عدد
زعفران دم کرده غلیظ
۳ قاشق غذا خوری
نمک و فلفل
به مقدار لازم
آبلیمو
۲ قاشق غذا خوری
آب
۲ لیوان
کره آب شده
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

مرغ بریان زعفرانی بخار پز

مرغ بریان مرغ بخارپز
طرز تهیه

مرغ بریان زعفرانی بخار پز

درجه سختی
زمان تهیه ۶۰
دقیقه
زمان پخت ۸۰
دقیقه
۱
در مرحله اول مرغ را شسته واصلا پوست آن جدا نکنید سپس با زعفران تمام قسمت های مرغ را طعم دار کنید. نمک ، فلفل سیاه ، آبلیمو را داخل ظرفی باهم مخلوط کنید ، پیاز هم برش بزنید به مخلوط داخل ظرف اضافه کنید.
۲
مواد را به همه قسمت های مرغ آغشته کنید سپس داخل یک ظرف وسلفون بکشید و به مدت ۱ إلی ۲ ساعت داخل یخچال گذاشته تا طعم دار شود.
۳
بعد از این مدت هوا پز را روشن کرده چهار پایه سایز کوچکتر را داخل ظرف شیشه ای هواپز بگذارید و مقدار دو لیوان آب را داخل ظرف شیشه ای هواپز بریزید و سپس مرغ را روی چهار پایه بگذارید.
۴
من سبزیجاتی نظیر هویج ، فلفل دلمه، سیب زمینی ،گوجه فرنگی ، پیاز، را برش زدم نمک و فلفل اضافه و به آب داخل ظرف هواپز اضافه کردم تا در کنار مرغ این سبزیجات پخته شود و هم مرغ به روش بخار پز با حرارت کم بپزد.
۵
دمای حرارت هواپز روی ۱۷۵ سانتیگراد به مدت ۴۰ دقیقه اجازه بدهید پخته ومغز پخت شود ، طرف دیگر مرغ هم به همین روش اول به مدت ۴۰ دقیقه دیگر با درجه ۱۷۵ پخته شود. چون مرغ درسته است حتما نیاز به همین مدت ذکر شده است تا کامل دوطرف مغز پخت شود.
۶
در اواخر پخت که مرغ کاملا پخته شد با برس دوطرف مرغ را با کره آبکرده آغشته کنید.
۷
مرغ را داخل ظرف اصلی وسبزیجات که به روش بخار پخته شده را کنار ظرف سرو بریزید. من آب سبزیجات هم داخل ظرف جدا و در کنار چلو ساده زعفرانی بسیار خوشمزه وعالی شد.
تصاویر مراحل تهیه

مرغ بریان زعفرانی بخار پز

سایر نکات

مرغ بریان زعفرانی بخار پز

* روش بخار پز مرغ بریان اصلا خشک و سفت نمی‌شود و پیشنهاد میکنم حتما امتحان بکنید.
* سبزیجات هم به روش بخار پز بسیار خوشمزه وعالی شد.
عکس و تصاویر ارسالی از مرغ بریان زعفرانی بخار پز
نظرات دستور پخت

مرغ بریان زعفرانی بخار پز