عکس گرانولابار
میان وعده بسیار خوشمزه ومقوی
...
مواد لازم

گرانولابار

۶
مواد اصلی
جودوسر پرک
۲۵۰ گرم
بادام درشت و خردشده
۱۰۰ گرم
عسل
۱۲۰ گرم
کره خردشده
۷۵ گرم
شکر قهوه ای
۷۰ گرم
وانیل‏
۱/۴ قاشق چای خوری
نمک
۱/۴ قاشق چای خوری
میوه خشک
۱۰۰ گرم
چیپس شکلات
۸۰ گرم
کلمات کلیدی

گرانولابار

میان وعده صبحانه عصرانه گرانولا آجیل سریل
طرز تهیه

گرانولابار

درجه سختی
زمان تهیه ۱۵
دقیقه
زمان پخت ۱۵
دقیقه
۱
فر را از یک ربع قبل از پخت با دمای ۱۷۰ درجه گرم کنید. یک ظرف مربع با طول ۲۰ سانتیمتر را با فویل آلومینیومی بپوشانید. روی فویل را با روغن مایع کمی اسپری کنید به اندازه ای که ظرف خیلی کم چرب شود.
۲
جو و بادام را جداگانه و به صورت یک لایه نازک کف این ظرف پهن کرده و به مدت ۴ دقیقه روی پنجره وسط فر قرار دهید تا کمی بو داده شوند. سپس ظرف را بیرون آورده و مواد را هم بزنید. دوباره ظرف را در فر قرار دهید بعد از ۳ دقیقه بیرون آورده و هم بزنید. برای بار سوم هم ظرف را در فر قرار دهید و بعد از ۳ دقیقه بیرون آورده و هم بزنید.
۳
در یک تابه کره خورد شده، شکر، نمک، وانیل و عسل را ریخته و روی حرارت متوسط قرار دهید تا کره کاملا ذوب شده و شکر حل شود. مواد را گاهی هم بزنید تا مطمئن شوید که شکر کاملا حل شده است. این مایه عسلی را با جو و بادام بو داده شده مخلوط کنید. اجازه دهید مواد ۵ دقیقه سرد شوند. سپس میوه خشک و چیپس شکلات را به مواد اضافه کنید. مواد را باهم خوب مخلوط کرده و هم بزنید.
۴
همه مواد را به ظرفی که در آن فویل کشیده اید انتقال دهید، ۲ قاشق از چیپس شکلاتی را با مواد مخلوط کرده و با یک لیسک روی مواد را خوب صاف کرده و فشار دهید تا مواد در ظرف پرس شوند. ظرف پر شده از مواد را ۲ ساعت در یخچال نگهدارید تا خوب سرد شده و مواد به هم بچسبند فویل آلومینیومی را به صورت کامل از ظرف بیرون آورده و مواد را با چاقو برش دهید.نوش جان
سایر نکات

گرانولابار

اگر دوست دارید بارهای گرانولا سفت بمانند، آنها را در یخچال بگذارید و در غیر اینصورت این گرانولابارها تا یک هفته بیرون یخچال قابل نگهداری هستند
عکس و تصاویر ارسالی از گرانولابار
نظرات دستور پخت

گرانولابار