مواد لازم

پای بلوبری لقمه ای

۸
مواد اصلی
بلوبری
۲ فنجان
نشاسته ذرت
۱.۵ قاشق سوپ خوری
شکر دانه ای
۳ قاشق سوپ خوری
آب لیمو ترش
۱ قاشق سوپ خوری
خامه
۱ قاشق سوپ خوری
شکر ماسه ای برای روی پای
۲ قاشق سوپ خوری
عصاره بادام
۱/۴ قاشق چای خوری
نمک
۱/۸ قاشق چای خوری
خمیر پفکی
۲ ورق
کلمات کلیدی

پای بلوبری لقمه ای

طرز تهیه

پای بلوبری لقمه ای

درجه سختی
زمان تهیه ۶۰
دقیقه
زمان پخت ۲۰
دقیقه
۱
فر را با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت (۲۰۰ درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف دو سینی فر را با کاغذ روغنی یا فویل آلومینیومی بپوشانید.
۲
در یک کاسه ی متوسط، بلوبری، ۳ قاشق شکر، نشاسته ذرت، آب لیمو، عصاره ی بادام و نمک را مخلوط کنید. هم بزنید و کنار بگذارید.
۳
یک ورق خمیر پفکی را روی سطح آردپاشی شده پهن کنید. ورق خمیر را به شکل مربعی به ضلع ۳۰ سانتی متر در بیاورید. با یک چاقو یا برش دهنده ی پیتزا خمیر را به شکل مربع هایی به ضلع ۱۵ سانتی متر برش دهید
۴
۱/۴ فنجان از مخلوط بلوبری را با قاشق روی هر مربع خمیری بریزید. مایعی را که کف ظرف جمع شده روی بلوبری ها بریزید. بهتر است این کار را درون سینی فر انجام دهید تا لازم نباشد پای ها را بعد از پر کردن جابجا کنید.
۵
در یک کاسه ی کوچک زرده تخم مرغ و خامه را با هم بزنید و جلای تخم مرغی را درست کنید. این ترکیب را با برس روی لبه های خمیر بمالید. نیمی از خمیر را بی آنکه چیزی درونش باشد روی بلوبری ها تا بزنید و بعد با یک چنگال لبه ها را فشار دهید و به هم بچسبانید.
۶
روی پای ها را باز هم از ترکیب تخم بمالید و روی آن شکر ماسه ای بپاشید که وقتی بپزد تردی خوبی به پای اضافه می کند. ۲ تا ۳ شکاف به اندازه ی ۲.۵ سانتی متر روی هر پای درست کنید و داخل سینی فر قرار دهید. البته اگر تا کنون این کار را نکرده اید.
۷
۱۵ تا ۲۰ دقیقه تا زمانی که پای قهوه ای طلایی شود و مواد داخل آن از لای شکاف ها بیرون بزند در فر بپزید.
۸
پای ها را ۵ دقیقه در سینی فر خنک کنید و سپس روی توری خنک کننده قرار دهید تا کاملاً خنک شوند.
تصاویر مراحل تهیه

پای بلوبری لقمه ای

بیشتر
نظرات دستور پخت

پای بلوبری لقمه ای