مواد لازم

مینی تارت توت فرنگی

۴
مواد اصلی
آرد
۱ پیمانه
پودر شکر
۱/۳ پیمانه
پسته خردشده
۱/۴ پیمانه
کره سرد خردشده
۶ قاشق سوپ خوری
آب سرد
۲-۳ قاشق سوپ خوری
مواد لازم
پنیر خامه ای
۲۵۰ گرم
پوست لیمو رنده شده
۲ قاشق چای خوری
آبلیمو
۱ قاشق سوپ خوری
شکر
۱/۲ پیمانه
خامه فرم گرفته
۱ پیمانه
توت فرنگی خرد شده
۲ پیمانه
کلمات کلیدی

مینی تارت توت فرنگی

طرز تهیه

مینی تارت توت فرنگی

درجه سختی
زمان تهیه ۱۰۰
دقیقه
زمان پخت ۲۰
دقیقه
۱
آرد، پودر شکر و پسته خردشده را داخل مخلوط کن یا غذاساز بریزید تا کاملا با هم مخلوط و پودر شوند، سپس داخل ظرف بزرگی بریزید. تکه‌های کره سرد را هم اضافه کنید. مواد را با انگشت با هم مخلوط کنید تا شبیه خرده نان شوند. حالا آب سرد را کم کم اضافه کنید تا خمیر یکدستی حاصل شود.
۲
خمیر را کمی ورز دهید، سپس آن را داخل کیسه فریزر قرار دهید و حدود ۳۰-۲۰ دقیقه داخل یخچال بگذارید.
۳
فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. ۸ قالب تارت کوچک یا قالب مافین را با کمی روغن چرب کنید. خمیر را باز کنید و به اندازه کف و دیواره قالب‌ها آن را برش بزنید. برش‌های خمیر را داخل قالب‌ها قرار دهید. قالب‌ها را به مدت ۲۰-۱۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا خمیرها بپزند.
۴
در این فاصله در ظرفی پنیرخامه‌ای را با همزن برقی هم بزنید، سپس رنده پوست لیمو، آبلیمو و نیمی از شکر را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. در انتها خامه فرم‌گرفته را اضافه کرده و هم بزنید.
۵
وقتی خمیرتارت‌ها آماده شدند، قالب‌ها را از فر درآورید و بگذارید کمی خنک شوند، سپس خمیرها را از قالب خارج کرده و صبر کنید تا کاملا خنک شوند. داخل خمیرهای تارت خنک‌شده را با مخلوط پنیر و خامه پُر کنید. روی تارت‌ها را با سلفون بپوشانید و به مدت ۲۴-۲ ساعت داخل یخچال قرار دهید.
۶
وقتی تارت‌ها را از یخچال بیرون آوردید، تکه‌های توت‌فرنگی را روی آن‌ها بچینید. بقیه شکر را هم روی آن‌ها بریزید و تارت‌ها را سرو کنید.
عکس و تصاویر ارسالی از مینی تارت توت فرنگی
نظرات دستور پخت

مینی تارت توت فرنگی