نیکا
نیکا
#موچی _کیک
نیکا
۰

#موچی _کیک

۱۷ ساعت پیش
یک جاهایی باید خدا را شکر کنی؛
همین که برف می‌بارد
همین که برف می‌بارد و تو می‌توانی زیبایی‌اش را ببینی
همین که از جایگاه گرم و امنت به بارش معصومانه‌ی برف نگاه می‌کنی و به آواره‌ی زباله‌گردی که از سرما میان برف، مچاله شده و دارد دنبال یک تکه نان می‌گردد و به این فکر کنی که اگر تنظیمات خلقت قدری دگرگون شده‌بود، می‌شد الآن، تو به‌جای او باشی!
گاهی باید سرت را بالا بگیری و با صدای بلند خدا را شکر کنی و هر کاری برای بهبود شرایط آدم‌هایی که می‌شد جای تو باشند و می‌شد تو جای آن‌ها باشی، انجام بدهی...

#نرگس_صرافیان_طوفان
...
رولت خامه ای
نیکا
۰

رولت خامه ای

۲ روز پیش
گفت: تو به هر چیزی که آرزویش را داری خواهی رسید، چون قلب صافی داری و هیچ چیز توی دلت نیست...
گفتم: از کجا معلوم که چیزی توی دلم نیست و از کجا معلوم که قلب صافی دارم؟ شاید تو اشتباه می‌کنی!
گفت: همین که همین را در جوابم گفتی! همین که غرور برت نداشته و تصور می‌کنی شاید آنقدرها هم آدمِ خوبی نباشی، همین که با وجود خوبی‌هایی که دیگران در تو می‌بینند، هنوز از خودت راضی نیستی و داری تلاش می‌کنی آدمِ بهتری باشی، یعنی در مسیر درستی ایستاده‌ای...
تو؛ هم قلب صافی داری و هم ذات روشنی و هم هیچ کدورتی توی دلت نگه نداشته‌ای، پس؛ زمینه و لیاقتش را داری به دستاوردهای بهتر و جایگاه‌های بلندتری برسی...

#نرگس_صرافیان_طوفان
...
#کیک _شیفون
نیکا
۰

#کیک _شیفون

۳ روز پیش
🌸💐🌸💐🌸💐
زندگی یک فهم است
فکر زنجیر کنی یا پرواز
در همان خواهی ماند…
...
#سورپرایز_ باکس _شکلاتی
نیکا
۰
دعا کن همیشه چشمانی داشته باشی که بهترین ها را ببیند،
قلبی که بدترین ها را ببخشد،
ذهنی که بدی ها را فراموش کند
و روحی که ایمانش را از دست ندهد!
...
#کیک_ اسفنجی
نیکا
۰

#کیک_ اسفنجی

۶ روز پیش
پس از ملال، محال است خرمی نرسد...
...
 #کاچی_ اصفهان
نیکا
۰

#کاچی_ اصفهان

۷ روز پیش
باید عشق ورزید، زیاد... که در جهان، هیچ چیز به قدر عشق ورزیدن و مهربانیِ بی‌چشمداشت، حال انسان را خوب نمی‌کند و آدمی را از ورطه‌ی تاریکی و اندوه، بیرون نمی‌کشد.
باید مهربان بود و آدم‌ها را دوست داشت و مهر ورزید و عبور کرد.
باران می‌بارد و ابر نمی‌ایستد تا نتیجه را ببیند، سبک‌تر می‌شود و با قلبی آرام‌تر، به مسیر بخشندگی‌اش ادامه می‌دهد...

#نرگس_صرافیان_طوفان
...
#کیک_ اسفنجی
نیکا
۰

#کیک_ اسفنجی

۱ هفته پیش
گاهی باید به روند طبیعی زندگی اعتماد کرد، منتظر ماند و کارها را به نوبت پیش برد و صبور بود تا مشکلاتِ آزار دهنده با گذار زمان حل شوند.
همیشه که نمی‌شود دقت کرد و عمیق بود و غصه‌ خورد! همیشه که نمی‌شود عذاب وجدان داشت برای مشکلاتِ در انتظار حل شدن و بخاطرشان به تک تک لحظات، جامه‌ی سیاهِ اندوه پوشاند و عزادار بود... نمی‌شود که از چیزهای کوچک هم لذت نبرد، چرا که مشکلات بزرگ، شاهراه دلخوشی را مسدود کرده‌اند!
باید همچنان لبخند زد و همچنان لذت برد و همچنان دلخوش بود و تلاش هم کرد و احساس مسئولیت هم داشت و محتاط هم بود و به وقتش، با حالی خوبتر، موانع عظیمِ خوشبختی و آرامش را هم کنار زد.
بعضی مسائل، قدرت عظیم‌تری می‌طلبند اما نمی‌شود که از مسائل و خوشحالی‌های کوچک هم چشم‌پوشی کرد!!!
باید صبور بود و از زندگی و از مسیر، لذت برد و به خاطر سپرد که همه چیز به وقتش اتفاق می‌افتد...

#نرگس_صرافیان_طوفان
...
#کیک_ هویج _گردو_ کافی شاپ با کرم پنیری
نیکا
۰
گاهی از همه فاصله می‌گیری و غرق در کارها و مشغله‌هات می‌شوی و حتی فرصتی برای عزیزترین‌های زندگی‌ات هم نداری.
گاهی نیاز داری دور بایستی، نیاز داری چراغ احساساتت را خاموش نگه داری و چیزی نبینی و چیزی نشنوی، چون هر موضوع و صحبت متفرقه‌ای، تمرکز و تعادل ذهنی‌ات را به هم می‌ریزد.
و مشکل اینجاست که نمی‌توان تمام این‌ها را برای آدم‌ها توضیح داد و نمی‌توان بدون سوء تفاهم و دلخوری از آدم‌ها فاصله گرفت و نمی‌توان به مقصد رسید؛ بی‌آنکه کسی در میانه‌ی مسیر، رنجیده‌باشد.

#نرگس_صرافیان_طوفان
...
#کیک_ اسفنجی
نیکا
۰

#کیک_ اسفنجی

۱ هفته پیش
اتفاقا حرف را باید زد، خشم را باید بروز داد، دلخوری را باید مطرح کرد، سوتفاهم را، کدورت را، اندوه را... هرچند در محترمانه‌ترین و سنجیده‌ترین حالت ممکن، اما باید واکنش داد، باید گفت، باید برون‌ریزی کرد.
نوشته‌بود: "بدخیم‌ترین بیماری‌ها، معمولا آدم‌های تو دار و مراعات‌کننده‌ی افراطی را درگیر می‌کند" و من بعد از خواندن این جمله، از خودم قدردانی کردم بابت تک تک زمان‌هایی که حتی اگر مضحک به‌نظر می‌رسید و دلخوری‌ام کوچک بود، ولی حرف زدم و اعتراض کردم و ایستادم تا همان مسئله‌ی کوچکِ در دلم مانده را حل کنم. که جنگیدم تا بفهمند منی که زود دلگیر می‌شوم و حرفم را می‌زنم، به مراتب بهتر از کسی‌ست که با یک لبخند بدرقه‌شان می‌کند و پشت سر، لکه‌ی کدورتی که به دل گرفته و از آن حرف نزده را بزرگ و بزرگ‌تر می‌کند.
من همیشه از اندوه‌های مانده و بیات شده بیزار بودم و حتی اگر بی‌معنی و کودکانه به نظر می‌رسید، باز هم می‌ایستادم و بر سر ساده‌ترین و ریزترین جزئیات معاشرتم با آدم‌ها، مذاکره می‌کردم و تا گره ذهنی‌ام برطرف نمی‌شد، میدان را ترک نمی‌کردم. من همیشه ترجیح داده‌ام در کوتاه‌مدت بیقرار و ناآرام باشم و در دراز مدت، آرام...

منِ عزیزم! خوب می‌کنی که به سبک خودت پیش می‌روی و معادله‌ی دلخوری‌ها را در لحظه حل می‌کنی و نمی‌گذاری برای روزی، جایی و وقتی که اسفنج کدورت‌ها، به قدر کافی خیس خورد و بزرگ شد، آن‌وقت از دلخوری‌های ته گرفته‌ات پرده برداری. خوب می‌کنی زود از ناراحتی‌ات صحبت می‌کنی و آگاهی به این که با گذار زمان، تمام حرف‌های نزده را باید فریاد زد و تو بیزاری از فریاد زدن...
خوب می‌کنی که هوشمندانه و عاقلانه رفتار می‌کنی منِ عزیزم، خوب می‌کنی.

#نرگس_صرافیان_طوفان
...
#کیک_ اسفنجی
نیکا
۰

#کیک_ اسفنجی

۲ هفته پیش
باران که می‌بارد، دلم آرام می‌گیرد
من هیچ، انگاری تمام شهر آرام است
عید است این حال و هوا بعد از نمِ باران
حتی اگر این عید، زود و نابهنگام است
باران بزن!!! آلودگی‌ها را ببر با خود...
فریاد کن: غم‌های انسان رو به اتمام است‌...

#نرگس_صرافیان_طوفان
...