دسر یاقوتی | سرآشپز پاپیون
عکس دسر یاقوتی
shayli
shayli
۶۵
۳.۷k

دسر یاقوتی

۲۶ آذر ۹۶
ژله اناری
برای این ژله سه تا انارو دون کردم و تاجشونو نگه داشتم،یک بسته ژله انار رو در یک لیوان آب جوش حل کردم و روی سماور درحال جوش گذاشتم تا ذرات کاملا حل بشن بعد بهش نصف لیوان آب سرد اضافه کردم و گذاشتم نیم ساعتی تو یخچال موند تا نیم بند بشه.
یک عدد کیسه فریزر رو داخل کاسه یا قندانی که اندازش مناسب باشه و داخلش گرد باشه پهن میکنیم و توی گوشه ی کیسه فریزر انار میریزم و روش ژله نیم بند میریزیم و با حرکات دست ژله نیم بند و انار داخل کیسه رو مخلوط میکنیم و کیسه رو تاحدودی فشرده میکنیم و درشو با روبان میبندیم و داخل کاسه یا قندان گذاشته و بمدت ۱۲ ساعت داخل یخچال میذاریم تا کاملا ببندد،چون انار داخل ژله هست دیر میبنده و حتما باید ۱۲ ساعت بمونه تا کامل ببنده،البته شاید زودتر هم ببنده ولی بهتره ۱۲ ساعت بمونه،بعد از ۱۲ ساعت ژله رو از یخچال درآورده و روبان را باز میکنیم و ژله رو آروم خارج کرده و با دست تمیز داخل ظرف موردنظر میذاریم و تاج انار رو با یکی دوقاشق ژله روی ژله اناریمون میچسبونیم.
بعضیا این ژله رو توی بادکنک درست میکنن ولی من به شخصه چندشم میشه و ژله ای که تو بادکنک درست شده باشه رو نمیتونم بخورم
به جای کیسه فریزر میشه از سلفون هم استفاده کرد ولی کارش سختتره و ژله از توش چکه میکنه پس بهترین و ساده ترین روش همین کیسه فریزره.
#ژله_انار#ویژه_شب_یلدا#ایده_یلدایی_آشپزی_شایلی
...
نظرات
سایر کاربران
انته حبیبی وکل حیاتی😘😘😘😘😘
ممنون از نگاه سبزتان
اهل دیار امام رئوف هستم ؛ 20ساله ؛ 28مرداد1398 عروسیم بود😍 کانال تلگرامی: Ashpaz_Koocholo2@ پیج اینستاگرام: ashpaz_koocholo
آشپز تازه کار
68.فارس.کارشناس بهداشت خانواده مامان علی و بارانا.عاشق دیزاین کیک و ژله لطفا لایک کنید دوسیا