عکس پنه مرغ با سس آلفردو
colorful life
۴۸
۱.۱k

پنه مرغ با سس آلفردو

۴ آبان ۹۸
اسکارلت، من هیچ وقت در زندگی آدمی نبودم که قطعات شکسته ظرفی را با حوصله زیاد جمع کنم و به هم بچسبانم و بعد خودم را فریب بدهم که این ظرف شکسته، همان است که اول داشته‌ام. آنچه که شکست، شکسته و من ترجیح می‌دهم که در خاطره خود همیشه آن را به همان صورتی که روز اول بود، حفظ کنم تا اینکه آن تکه‌ها را به هم بچسبانم و تا وقتی زنده‌ام آن ظرف شکسته را مقابل چشمم ببینم.
📕 برباد رفته
✍ مارگارت_میچل
_____________
برای درست کردن پاستا آلفردو بهتره اول از همه سسش رو درست کنیم پس۳۰ گرم کره رو تو یه قابلمه کوچیک میریزیم تا فقط آب بشه حالا ۴ قاشق غذاخوری خامه صبحونه هم میریزیم و با حرارت کم همشون میزنیم تا یکنواخت بشن و یکم داغ بشن ولی جوش نیان بعدش ۳ ق غ پنیر پارمزان رنده شده و یه ق مرباخوری سیر رنده شده هم میریزیم و سس رو مدام هم میزنیم تا ته نگیره و پنیرم آب بشه آخرشم ۲ ق غ جعفری خورد شده میریزیم و هم میزنیمو تمام سسمون حاضره نمکم نمیخواد چون پنیرش نمکی هستش خودش.
حالا یدونه سینه مرغو با سایز کوچولو خورد میکنیم و بعدش مرغمون رو با یه قاشق چایخوری پودر پاپریکا، نصف قاشق چایخوری پودر آویشن،یه قاشق چایخوری سیر رنده شده، هر چقدر دوس داریم فلفل قرمز، یکم روغن و یکم نمک تو ماهیتابه میریزیم. موادمون رو با هم تفت میدیم تا مرغامون خوب به ادویه ها آغشته بشن. حالا حرارت گازو ملایم میکنیم و در ماهیتابه هم میبندیم تا مرغا یکم آب بندازن و بپزن و بعد از پختنشون در ماهیتابه رو باز میذاریم تا آب اضافیشون بره حالا مرغ پاستامون حاضره و نوبت قارچشه پس خوردشون میکنم و با یکم کره و نمک تفت میدیم. چون من نمیخواستم قارچ هام آب بندازن و کوچیک بشن حرارت رو از اول زیاد کردم تا قارچ ها علاوه بر اینکه آب نمیندازن یکم سرخ هم بشن. حالا قارچ رو به مرغ پخته اضافه میکنیم. ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم پاستا رو تو آب جوش میریزیم تا نرم بشه و بعد آبکش میکنیم من از پنه استفاده کردم. حالا پاستا آبکش شده و سس آلفردو رو به مرغ و قارچ اضافه میکنیم. و مواد رو با هم تفت میدیم. بهتره حدود یک سوم تا نصف لیوان شیر هم به پاستا اضافه کنیم و بعد مواد رو تفت بدیم تا شیر جذب پاستا بشه، اینطوری مزه ها خوب به خورد هم میرن و پاستامون خوشمزه تر میشه وقتی پاستا از آبکی بودن دراومد، دیگه حاضره ...
ممنونم از بانو _gol.goli_ بخاطر دستور عالیشون
...
نظرات