عکس شیرینی پیچ انگشتی
شیرینی پفکی مرنگ
Princess_Food
۴۴
۱.۸k

شیرینی پیچ انگشتی شیرینی پفکی مرنگ

۱۱ فروردین ۰۱

#شیرینی_پفکی_مرنگ
مواد لازم برای۲۰ نفر
نمک ۱/۸ قاشق چای خوری
پودر قند ۲۵۰ گرم
تخم مرغ (سفیده) ۴ عدد
کرم تارتار یا(آبلیمو) ۱/۸ قاشق چای خوری

طرز تهیه
۱- تخم مرغ ها را از 1 ساعت قبل بیرون یخچال قرار دهید تا به دمای محیط برسد و مدت زمان هم زدن کاهش پیدا کند ، سفیده های تخم مرغ را از زرده ها جدا کنید و دقت کنید که سر سوزنی زرده داخل سفیده نباشد
۲- سفیده ها را داخل کاسه بریزید ، نمک اضافه کنید و با همزن بزنید تا سفیده خودش را بگیرد ( دقت کنید که کاسه و پره های همزن تمیز بوده و بدون لکه چربی باشند ).
۳- پس از اینکه سفیده خودش را گرفت پودر قند و کرم تارتار را کم کم اضافه کنید و همچنان هم بزنید تا سفیده غلظتی مانند خامه پیدا کند ( برای نتیجه عالی باید در تمام مراحل کار هم بزنید و توقف نداشته باشید ).
۴- کف سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و سفیده های خامه ای شده را داخل قیف بریزید و به شکل دلخواه روی کاغذ روغنی شکل بزنید
۵- سینی را داخل فر با حرارت 150 درجه سانتیگراد به مدت 35-45 دقیقه قرار دهید تا شیرینی ها بپزند و خشک شوند ( دمای فرها متفاوت میباشد و پس از 30 دقیقه باید شیرینی ها را چک کنید و اگر نرم بود بگذارید باز هم بپزد ، این شیرینی با دمای پایین باید پخته و خشک شود ).
۶- در صورت تمایل میتوانید مقداری رنگ خوراکی به سفیده فرم گرفته اضافه کنید ، همچنین میتوانید اسانس وانیل یا پودر کاکائو همزمان با اضافه کردن پودر قند اضافه کنید.


#شیرینی_پیچ_انگشتی
مواد لازم برای۶ نفر
تخم مرغ (زرده) ۴ عدد
پودر قند ۱ پیمانه
وانیل‏ ۱/۴ قاشق چای خوری
گردو خرد شده ۱/۲ پیمانه
پودر پسته برای تزئین به مقدار لازم

طرز تهیه
۱- اول زرده ها رو تو ظرف میریزم،بعد کمی وانیل اضافه میکنیم با هم زن هم میزنیم تا زرده ها کمی کشدار شود،بعد کم کم با قاشق پودر قند رو اضافه میکنیم.
۲- باید توجه کنیم که مدت زمان همزدن واضافه کردن پودر قندنباید کمتر از یه ربع بشه،بعد پانزده دقیقه هم زن رو خاموش کرده گردوهارو اضافه میکنیم وبا قاشق هم میزنیم
۳- بعد سینی فر رو که کاغذ روغنی انداختیم دوتا قاشق کوچیک برداشته به کمک هم از موادمون تو سینی با فاصله میریزیم،بعد اگه خواستیم روشو پودر پسته میریزیم
۴- میذاریم داخل فر طبقه آخر (ازبالا)که قبلا گرم شده،ومدت زمان بستگی به فرتون داره،از فر بیرون آوردین دست نمیزنیم تا خنک بشود.

سایر نکات
نکاتی که در پخت این شیرینی باید رعایت بشه مدت زمان همزدن هست پس کمتر از ۱۵دقیقه نباید باشد.
در فرهای گازی حتما باید سینی مخصوص در طبقه پایین قرار بگیرد تا کار شعله پخش کن را انجام دهد
اینکار باعث میشه تا حرارت بصورت مستقیم پخش بشه در فرهای فن دار برقی نیازی به سینی نیست.
احتمال داره در بیشتر فرها این شیرینی خیلی زود بسوزه برای جلوگیری از اینکار دمای فرتون تیز هست شما باید از دمای کمتر استفاده کنید ویا یه قاشق مابین در فر قرار بدید.
حتما در زمان پخت اولیه کنار فر باشید تا زیر شیرینی زیاد طلایی نشه وزمان پخت فر خودتون بدستون بیاد.
این شیرینی اصولا خیلی حساس هست پس با یکبار نتیجه نگرفتن منصرف نشید با تکرار دمای مورد نظر فرتون بدست میاد.✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️✴️
دوستای خوبم ممنون میشم لایکتون رو از لینک زیر بردارید، آخه پاپی بد جور کیفیت عکس رو پایین آورده🙄
میخوام پاکش کنم. شرمنده 🙏
https://sarashpazpapion.com/picture/e4bf3fc5f80d72b7aea752798de1525f
البته یه عکس با کیفیت تر جاش فرستادم.
...