مواد لازم

ژله تزریقی 2

۱۰
مواد اصلی
پودر ژله (آلوئه ورا)
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

ژله تزریقی 2

طرز تهیه

ژله تزریقی 2

درجه سختی
زمان تهیه ۱۲۰
دقیقه
زمان پخت ۰
دقیقه
۱
برای تهیه ژله تزریقی حتما باید از ظرف شفاف استفاده بشه كه میتونه شیشه ای یا یك بار مصرف شفاف باشه كه به نظر من بهتره از یك بار مصرف شفاف استفاده كنید تا راحت تر از قالب جدا بشه!در ابتدا ظرفتون رو با آب سرد بشورید و ۵تا۱۰دقیقه داخل فریزر قرار بدید.بعد خارجش كنید و كاملا چربش كنید البته با روغن مایع!
۲
هر بسته ژله آلوئه ورا رو با ۱لیوان آب جوش مخلوط كنید و داخل مایكروویو بذارید یا به روش بنماری كاملا مخلوط كنید تا ذره اضافی داخلش نباشه و بعد ۲سوم لیوان آب سرد سرد بهش اضافه كنید و بعد مخلوط كنید و ۴تا۵ ساعت بذاریدش داخل یخچال اگه زمان کمتر بشه ژله موقع تزریق پاره میشه و اگه بیشتر بشه تزریق توش به خوبی انجام نمیشه.
۳
چند ظرف كوچك انتخاب كنید و داخلش خامه بریزید و به هر كدوم چند قطره رنگ خوراكی اضافه كنید تا رنگی بشن.یه خورده شل میشه که اشکالی نداره. توجه کنین که خامه زیاد استفاده نمیشه پس زیاد رنگ نکنین که اضافه نیاد.
۴
حالا ژله رو از یخچال میاریم بیرون و با توجه به تعداد گلامون شروع میکنیم به زدن پرچم های وسط گل. به این صورت که سر سوزنی سرنگو میاریم بیرون و خامه زرد میکشیم بعد تمیزش میکنیم و سر سوزن رو میزاریم و وارد ژله میکنیم تا ارتفاع دلخواه و به آرومی فشارش میدیم تا خامه ها تزریق بشه و همزمان از ژله خارجش میکنیم.
۵
توجه کنید که برای زدن پرچم و همینطور گل به این صورت اگه سعی کنیم سرنگ رو به دفعات از یک قسمت وارد کنیم کارمون قشنگتر میشه.
۶
ولی باید مراقب باشیم که ژله پاره نشه. توجه کنید که بعد از اتمام یک دور باید سرنگ رو برای دور بعد مایل تر وارد کنیم. نکته خیلی مهم اینه که بعد هر بار تزریق اگه خامه اضافی زد بالا حتما با دستمال تمیزش کنین که پشت کار کثیف نشه.
۷
در كل برای پرچم شعاع كار شما نباید بیشتر از یه سكه ۵۰تومنی جدید (هم اندازه سكه طلای بهار آزادی)بشه!
۸
حالا برای تزریق گل رز، از قاشق چایخوری استفاده میکنیم به این صورت که قاشق رو از کنار قسمت پرچم ها به صورت مایل وارد میکنیم و سرنگ رو مماس بر پشت قاشق وارد میکنیم و تزریق میکنیم تا اون قسمت ایجاد شده پر بشه.
۹
اینجا هم مثل قبل توی دورهای بعد باید قاشق رو مایل تر وارد کنیم.میتونید اونها رو با انگشت هم درست كنید كه راحت تره ولی ممكنه دقیق نباشه به هر حال میتونید امتحانش كنید.
۱۰
احتمالا تا اینجای کار به نظرتون میاد که ای وای حتما یه جا رو اشتباه کردم که اینقدر پشت کارم کثیفه اما اصلا اینطور نیست و اون طرف کار اوضاعش خوبه. بعد از هر چند تزریق از اون طرفش نگاه کنین ببینین اگر جایی خالی مونده، خامه تزریق کنید.
۱۱
حالا شروع میکنیم به تزریق خامه با کارد میوه خوری. اون رو هم اول با شیب کمتری وارد ژله میکنیم و در دورهای بعد با شیب بیشتر و سرنگ رو مماس با کارد وارد ژله میکنیم و تزریق میکنیم.
۱۲
حالا میرسیم به گل سوزنی که من اونو به رنگ آبی کار کردم. مثل زدن پرچمهاست و بنظر من ساده تر از گلای دیگست.
۱۳
بعد از اتمام کار و تمیز کردن خامه های اضافی، ژله رو حدود نیم ساعت میزاریم داخل یخچال تا خامه ها هم سفت بشن و بعد برای درآوردن ژله کناره های اونو کارد میزنیم تا لبه هاش از ظرف جدا بشه و راحتتر برگرده و بعد اونو تو یه ظرف آب داغ میبریم.
۱۴
اگه از ظرف شیشه ای استفاده کردین باید مدت زمان بیشتری توی آب بمونه تا حرارت منتقل بشه و بعد برش گردونید.برای اینکه گلها بیشتر خودشونو نشون بدن بهتره که زیر ژله سفید باشه. برای این كار میتونین اونو توی یک ظرفی که کاملا سفیده برش گردونین. راه دیگه اینه که یک بسته ژله آلوئه ورا رو با ۲۰۰ سی سی آب جوش هم میزنید و به جای ۲۰۰ سی سی آب سردش بستنی میریزین.
۱۵
حتما حتما حتما دقت کنین بستنی رو از قبل بیرون از یخچال بزارین تا کاملا آب بشه و اجازه بدین ژله های داغ و بستنی هم دما بشن و اصلا عجله نکنین وگرنه بستنی داخل ژله به صورت ذرات جدا از هم درمیاد. میشه به جای بستنی از شیر یا خامه استفاده کرد.
۱۶
اگر هم دوس ندارین که زیر ژله سفید باشه میتونین رنگ دیگه ای بریزین. حتی میتونین به جای ژله اصلی از ژله آلوئه ورا استفاده نکنین و یک ژله رنگی بریزین اما دقت کنین که گلی که داخلش میزنین رنگی باشه که خودشو نشون بده.
۱۷
اینا رنگهای مکمله که خیلی خوب خودشو کنار هم نشون میده: سبز و قرمز - زرد و بنفش - آبی و نارنجی و ...!
تصاویر مراحل تهیه

ژله تزریقی 2

بیشتر
سایر نکات

ژله تزریقی 2

مهمترین چیز در تهیه ژله تزریقی انتخاب ابزار هست برای اینكه بتونید بهتر و زیباتر كار كنید به نظر من از ابزار گلسازی استفاده كنید مثل طرح برگ گلبرگ و ...چون بعد از فرو بردن ابزار توی ژله پایه بعد از تزریق دقیقا همون شكل رو دارید
میتونید به جای خامه رنگ شده از دَنِت های رنگی هم استفاده كنید
موقع درست کردن گلها ، نباید سوزن رو خیلی عمیق فرو کنیم چون در واقع داریم ژله پایه رو سوراخ می کنیم . درنتیجه موقع برگردوندن ، ژله پاره میشه. سطحی از ژله پایه که موقع برگردوندن روی ژله گل دیده می شه باید نسبتاً ضخیم باشه تا موقع برگردوندن ، استحکام ژله رو حفظ کنه.
قالب ژله را باید تقریبا تا لبه پر از ژله کنین که موقع برگردوندن فضای خالی زیادی بین ژله و ظرف وجود نداشته باشه، چون در حین جدا شدن از قالب به خاطر فاصله زیاد بهش نیرو وارد میشه و تالاپ میخوره روی بشقاب و میشکنه!
میتونین برای پرچمها از زعفران و خامه استفاده کنین وبرای گلبرگها تنها از خامه تا گلتون سفید شود یا میتونین برای پرچم از شکلات صبحانه و برای گلبرگها از زعفران وخامه استفاده کنین و یه گل آفتابگردان زیبا بوجود آورید.
هیچگاه ژله گلدار رو تو قالب طرح دار درست نکنید چون همه زحماتتون به باد میره
یه كار جالب و راحتی كه من انجام میدم اینه كه طرحای دلخواهم رو روی طلق سفت میكشم و بعد با چاقو اونو میبرم و ازش استفاده میكنم مثلا برای تهیه برگ یه برگ از درخت جدا میكنم و روی طلق درش میارم و اونو داخل ژله میبرم و تزریق میكنم كه خیلی هم طبیعی میشه!البته میتونید طرحتون رو اگه خیلی بزرگ نیست روی قاشق یك بار مصرف هم در بیارید چون دسته داره و كار باهاش راحت تره
البته اگر میخواید كارتون راحت تر بشه طلق رو هم روی یه پایه كه به عنوان دسته برای شما عمل كنه نصب كنید مثل نی یا همون قاشق یكبار مصرف!
نظرات دستور پخت

ژله تزریقی 2