عکس صاف کردن روغن نیمه جامد
قابل جایگزینی با روغن صاف قنادی(shortening) در اغلب دستورها
...
مواد لازم

صاف کردن روغن نیمه جامد

۰
مواد اصلی
روغن نیمه جامد یا جامد
۱ پیمانه
کلمات کلیدی

صاف کردن روغن نیمه جامد

روغن صاف خانگی
طرز تهیه

صاف کردن روغن نیمه جامد

درجه سختی
زمان تهیه ۰
دقیقه
زمان پخت ۰
دقیقه
۱
برای صاف کردن روغن های نیمه جامد یا جامد به مقداری که مورد نیاز است از روغن برداشته داخل ظرفی شیشه ای میریزیم و روی حرارت غیر مستقیم مثل بخار کتری قرار میدهیم تا کاملا آب شود(دقت کنید فرآیندآب کردن نباید روی حرارت مستقیم انجام شود چون روی کیفیت و طعم روغن تاثیر می گذارد).
۲
اگر تمام روغن موجود در قوطی را می خواهید صاف کنید میتوانید قوطی روغن را روی بخار کتری قرار دهید. بعد از خنک شدن روغن را در ظرف شیشه ای یا پلاستیکی دردار درون یخچال به مدت حداقل ۷ ساعت یا یک شب قرار می دهیم تا دوباره ببندد .
۳
و به هنگام استفاده ده دقیقه قبل از مصرف از یخچال خارج کرده و استفاده میکنیماین روغن بعد از صاف کردن حتما باید در یخچال و درظرف دربسته نگهداری شود.
سایر نکات

صاف کردن روغن نیمه جامد

یکی از سوالات و مشکلات رایج در پخت شیرینی های سنتی نوع روغن به کار برده شده هست
در اغلب شیرینی های خشک و سنتی از روغن صاف قنادی یا روغن جامد نام برده شده که این نوع روغن مخصوص پخت شیرینی و فقط در لوازم قنادی فروشی ها موجود هست اما از اونجا که مصرف این نوع روغن به دلیل فرآیند تهیه آن و بالا بودن میزان چربی های اشباع موجود درآن خیلی توصیه نمی شود بهتر است که روغن های نیمه جامد موجود در بازار را در منزل صاف کنیم تا به مراتب شیرینی های سالمتری در منزل تهیه کنیم گرچه روغن های جامد و نیمه جامد موجود در بازار نیز به نوبه خود مضر هستند.
روغن هایی که امروزه در بازار به فروش می رسند اغلب به صورت نیمه جامد با مارک های مختلفی چون اویلا لادن اصیل و ... می باشند که بخشی از آن به صورت مایع و بخشی جامد می باشد این روغن ها حالت دون دون داشته که درصورت صاف نشدن به دلیل وجود حباب علاوه بر اختلال در اندازه گیری کیفیت لازم را به شیرینی نمیدهد
دقت کنید برخی روغن های نیمه جامد مانند لادن زعفرانی برای مصارف آشپزی تهیه شده اند و به هیچ عنوان مناسب این کار نمی باشند
نظرات دستور پخت

صاف کردن روغن نیمه جامد