عکس کیک کدو حلوایی
پاپیونی های عزیز
از وقتی فصل #کدو_حلوایی شروع میشه میبینیم که همه ی خانمها دنبال یه دستور خوب برای درست کردن #کیک_کدو_حلوایی هستن.
من قبلا با دستورهای مختلف امتحان کردم ولی دستور خانم شریعت بنظرم بهتر بود.
ظاهرا خودشون وقت ندارن این کارو انجام بدن چون هم تعداد دستورپختاشون زیاده و هم ارسال دستور توپاپیون خدایی خیلی سخت و وقت گیره 😐

با اجازه من دستور این کیک رو مو به مو طبق دستور خودشون ارسال میکنم.
#سوزان_شریعت
...
مواد لازم

کیک کدو حلوایی

۱۰
مواد اصلی
آرد سفید (سه صفر)
۲ پیمانه
شکر
۱ پیمانه
روغن
۱ پیمانه
تخم مرغ
۴ عدد
کدو حلوایی
۴۵۰ گرم
وانیل
نصف قاشق چای خوری
بیکینگ پودر
۱ قاشق مربا خوری
جوش شیرین
۱ قاشق مربا خوری
نمک
۱ پنس
دارچین (جایگزین وانیل)
۲ قاشق چای خوری
گردو خرد شده
۱ لیوان سرخالی
کلمات کلیدی

کیک کدو حلوایی

کیک خانگی کدو حلوایی
طرز تهیه

کیک کدو حلوایی

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
همه مواد باید به دمای محیط رسیده باشند. آرد+بکینگ پودر+جوش شیرین+نمک رو مخلوط کنید و سه مرتبه الک کنید.میتونید جوش شیرین را حذف و بجای آن علاوه بر مقدار بکینگ پودر ذکر شده، ۲ قاشق مرباخوری دیگر بکینگ پودر بریزید.
۲
حدود ۴۵۰ گرم کدو حلوایی را پوست بگیرید و خورد کنید و با نصف لیوان آب در قابلمه ریخته و روی حرارت بگذارید تا کدوها نرم و پخته شوند و در بین پخت انها را با پشت قاشق پوره کنید و روی حرارت هم بزنید تا آبِ پوره خوب کشیده شود.
۳
در نهایت یک پوره ی کاملا بدون آب باید داشته باشید وگرنه کیکتون خمیر میشه.بعد با قاشق، پیمانه را از پوره پُر کنید و به هیچ عنوان پوره را در لیوان فشرده نکنید. تخم مرغ+وانیل+شکر را ۵دقیقه با دور تند همزن بزنید تا کرم رنگ شود.(میتونید بجای وانیل از دارچین استفاده کنید)
۴
سپس روغن را اضافه کرده و ۲ دقیقه دیگر با دور تند همزن هم بزنید.سپس پوره کدوحلوایی را اضافه کنید.
۵
مواظب باشید اگر تهِ ظرفِ پیمانه کمی آب از پوره خارج و جمع شده، اون آب داخل مایه کیک نره وگرنه کیک رو خمیر میکنه. دوباره کمی با همزن مخلوط کنید در حدی که مایه کیک با پوره مخلوط و یکدست بشه.
۶
مخلوط آرد را در سه مرحله به مایه کیک افزوده و با مرحله ی دوم و سوم هر بار نصف لیوان از گردوی نگینی را هم اضافه و آرام مخلوط کنید.
۷
مایه کیک را در قالب چرب و آردپاشی شده بریزید و در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد به مدت ۵۰ تا ۶۰ دقیقه (یا زمانی که خلال دندان تمیز از کیک خارج شود) قرار دهید.
۸
وقتی پخت کیک تمام شد، فر را خاموش کرده و ۵ دقیقه صبر کنید. بعد قالب را از فر خارج کرده و کیک را روی پنجره سیمی برگردانده تا خنک شود.
تصاویر مراحل تهیه

کیک کدو حلوایی

بیشتر
سایر نکات

کیک کدو حلوایی

*بافت این کیک بسیار نرم و عالیه
* من گردو رو حذف کردم، هیچ مشکلی پیش نیومد :-)
* من همیشه بجای چرب و آردپاشی کردن، کل قالبو اَرده میزنم (همه ی قسمتهای طرح دار و دیواره ی وسطی یعنی قسمت توخالی قالب) باعث میشه کیک سالم از قالب دربیاد.
نظرات دستور پخت

کیک کدو حلوایی