مواد لازم

چیمی چانگای توت فرنگی

۶
مواد اصلی
دارچین
۱ قاشق سوپ خوری
توت فرنگی (جدا، حلقه شده)
۱/۳/۴ فنجان
نان تورتیلا (آرد گندم، نرم)
۶ عدد
عصاره وانیل
۱/۲ قاشق چای خوری
شکر
۱/۴ فنجان
خامه ترش
۱/۴ فنجان
پنیر خامه ای (در دمای اتاق)
۲۴۰ گرم
روغن نباتی
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

چیمی چانگای توت فرنگی

طرز تهیه

چیمی چانگای توت فرنگی

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۵
دقیقه
۱
در یک مخلوط کن پنیر خامه ای را با خامه ترش، ۱ قاشق سوپخوری شکر، عصاره وانیل، پوست لیمو ترش بزنید و هر موقع لازم بود دیواره های ظرف را بتراشید.
۲
۳/۴ فنجان توت فرنگی حلقه شده را داخل مخلوط بریزید و هم بزنید.
۳
مخلوط را به صورت یک اندازه بین ۶ نان تورتیلا تقسیم کنید و آن را در قسمت پایینی تورتیلا قرار دهید.
۴
سپس دو طرف هر تورتیلا را به سمت وسط آن تا بزنید سپس تورتیلا را مانند یک بوریتو لوله کنید و با یک خلال دندان از بسته شدن آن مطمئن شوید. مرحله پر کردن و حلقه کردن را برای باقی نان های تورتیلا هم انجام بدهید.
۵
۱/۴ فنجان شکر باقیمانده و دارچین را در یک کاسه کم عمق مخلوط کنید و کنار بگذارید. کف یک بشقاب را با حوله کاغذی بپوشانید.
۶
در یک روغن دان گود ۷ سانتی متر روغن بریزید به صورتی که حداقل ۵ سانتی متر بین سطح روغن و لبه ی روغن دان فاصله باشد. روغن را روی شعله نسبتاً زیاد داغ کنید تا وقتی که دما سنج آشپزی دمای ۳۶۰ درجه فارنهایت (۱۸۲درجه سانتی گراد) را نشان دهد.
۷
چیمی چانگا ها را دسته دسته حدود ۳ دقیقه سرخ کنید تا قهوه ای طلایی و برشته شوند. هر موقع لازم بود آنها را برگردانید. چیمی چانگا ها را داخل بشقابی که کف آن حوله کاغذی انداخته اید قرار دهید تا ۱ دقیقه بمانند و روغن آنها کشیده شود سپس آنها را در مخلوط شکر و دارچین بغلتانید.
۸
مرحله سرخ کردن و غلتاندن را برای باقی چیمی چانگا ها هم انجام دهید و هر بار دقت کنید که دمای روغن به ۳۶۰ درجه فارنهایت (۱۸۲درجه سانتی گراد) برسد.
۹
خلال دندان ها را از داخل چیمی چانگا ها بیرون بیاورید و آنها را در بشقاب سرو کردن بچینید. روی هر کدام مقداری از یک فنجان توت فرنگی باقیمانده بچینید و بلافاصله سرو کنید.
تصاویر مراحل تهیه

چیمی چانگای توت فرنگی

بیشتر
نظرات دستور پخت

چیمی چانگای توت فرنگی