مواد لازم

تاسی لیمویی

۳۶
مواد اصلی
کره آب کرده
۲ قاشق غذا خوری
آب لیمو ترش
۱/۲ پیمانه
نشاسته ذرت
۱ قاشق غذا خوری
آب سرد
۱/۴ پیمانه
تخم مرغ (زرده)
۴ عدد
کره سفت
۱/۲ پیمانه
رنده پوست لیمو ترش
۴ قاشق چای خوری
شکر
۱ پیمانه
آرد کامل
۱/۱/۴ پیمانه
کلمات کلیدی

تاسی لیمویی

طرز تهیه

تاسی لیمویی

درجه سختی
زمان تهیه ۵۰
دقیقه
زمان پخت ۸
دقیقه
۱
برای تهیه خمیر مافین، آرد، ۱/۳ پیمانه شکر و دو قاشق چایخوری پوست رنده شده لیموترش را در یک کاسه متوسط با یکدیگر مخلوط کنید. کره سفت را خرد و به مواد اضافه کنید.
۲
در یک کاسه دیگر، یک عدد زرده تخم‌مرغ هم‌زده و دو قاشق غذاخوری آب سرد را با یکدیگر مخلوط کنید. به تدریج، مخلوط تخم‌مرغ را به مخلوط آرد اضافه کنید.
۳
آنها را هم بزنید تا شکل خمیر به خود بگیرند. سپس خمیر را در دست به شکل توپ فرم دهید. روی خمیر پلاستیک بکشید و به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا کاملا سرد شود.
۴
در یک قابلمه متوسط، ۲/۳ پیمانه شکر و نشاسته ذرت را با یکدیگر مخلوط کنید. دو قاشق چایخوری پوست رنده شده لیموترش، ¼ پیمانه آب و دو قاشق غذاخوری کره به آن اضافه کنید. آنها را روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا غلیظ و روی آن حباب ایجاد شود.
۵
به تدریج، به نیمی از مخلوط داغ لیموترش، سه عدد زرده تخم‌مرغ اضافه کنید. دوباره همه مواد را به قابلمه بازگردانید و دو دقیقه دیگر هم بزنید.
۶
اجازه دهید مواد بجوشد و سپس حرارت را کم کنید. دو دقیقه دیگر بپزید و سپس از روی حرارت بردارید. آنها را درون کاسه کوچکی بریزید. روی آنها پلاستیک بکشید و تا زمان پخت نان مافین، در یخچال قرار دهید.
۷
برای تهیه تاسی، فر را با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت گرم کنید. خمیر سرد شده را به ۳۶ قسمت مساوی تقسیم کنید.
۸
خمیرها را کمی نازک کنید و آنها را درون قالب‌های چرب شده مافین قرار دهید. پس از آماده شدن همه کاسه‌ها، آنها را به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه در فر قرار دهید تا طلایی و برشته شوند.
۹
سپس از فر خارج کنید و ۱۰ دقیقه کنار بگذارید تا خنک شوند. از کاستارد لیمویی آماده شده درون کاسه‌های پخته شده بریزید. روی آنها پلاستیک بکشید و به مدت ۱ تا دو ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شوند و کاستارد سفت شود.
سایر نکات

تاسی لیمویی

این شیرینی که با پوست رنده شده و آب لیموترش عطر و طعم می‌گیرد برای صبحانه گزینه خوبی می باشد تا موجب شادابی در ابتدای روز شود.
عکس و تصاویر ارسالی از تاسی لیمویی
نظرات دستور پخت

تاسی لیمویی

سایر کاربران
من یک داوم ثامنی هستم..(داوطلبین واکنش های اصطراری محلات.)ساکن مشهدالرضا.متولد قوچان.زاد گاهم فاروج پایتخت اجیل ایران
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
* خدا برایم کافیست*
فاطمه هستم از شهرزیبای بابل استان مازندران😄شمالی پرچم بالا💪
متولد👶🏻 76.9.30 ساکن🏠 مشهد متأهل 👨‍👩‍👦‍👦❤️مامان دوتا پسر دوست داشتنی😍
کاربر فعال سرآشپز پاپیون