مواد لازم

باربیکیو پاستی

۱۲
مواد اصلی
سس باربیکیو گرم
به مقدار لازم
شیر
به مقدار لازم
پنیر چدار رنده شده
۱ پیمانه
سس باربیکیو
۱/۲ پیمانه
گوشت چرخ کرده یا مرغ
۱.۵ پیمانه
روغن گیاهی
۱ قاشق غذا خوری
پیاز کوچک خرد شده
۱/۲ پیمانه
فلفل دلمه ای سبز
۳/۴ پیمانه
خمیر پای آماده
۱۲ عدد
کلمات کلیدی

باربیکیو پاستی

طرز تهیه

باربیکیو پاستی

درجه سختی
زمان تهیه ۴۰
دقیقه
زمان پخت ۲۵
دقیقه
۱
فر را با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت گرم کنید. خمیر آماده پای را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود.
۲
سپس آن را به دو نیم تقسیم کنید. روی سطح صاف آرد بپاشید و با دست خمیر را روی آن باز کنید.
۳
سپس با وردنه آن را پهن کنید و با قالب، دایره‌های یک اندازه از آن در بیاورید. اضافه خمیر را جمع و دوباره این مراحل را تکرار کنید تا همه خمیر را به شکل دایره برش دهید.
۴
برای تهیه مواد میانی، در یک تابه متوسط، فلفل دلمه‌ای و پیاز را داخل روغن داغ تفت دهید تا سبک شوند. سپس گوشت چرخ‌کرده را اضافه کنید و هم بزنید. پس از نغییر رنگ گوشت، سس باربیکیو را اضافه کنید.
۵
برای هر پاستی، دو قاشق غذاخوری از مخلوط گوشت را در مرکز دایره‌ها قرار دهید. روی آنها یک قاشق غذاخوری سرخالی پنیر چدار بریزید. لبه‌های خمیر را شیر مرطوب کنید. دایره را از وسط تا کنید و با انگشت لبه‌ها را فشار دهید تا به هم بچسبند.
۶
روی خمیر دو برش کوچک ایجاد کنید تا بخار آن خارج شود. لبه‌های آن را نیز با چنگال سوراخ کنید تا شکل بگیرد. روی آنها با قلم‌مو کمی شیر بمالید. همه پاستی‌ها را داخل سینی فر که از قبل چرب کرده‌اید بچینید
۷
آنها را به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در فر قرار دهید تا سطح پاستی‌ها طلایی شود. آنها را پس از اینکه ۵ دقیقه خنک شدند، با سس گرم باربیکیو سرو کنید.
سایر نکات

باربیکیو پاستی

برای تهیه پاستی باید از خمیر پای استفاده کنید اما اگر موجود نبود، می‌توانید از خمیرهای آماده پیراشکی نیز استفاده کنید. سس باربیکیو نیز در فروشگاه‌ها موجود است.
سس باربیکیو در بخش سس موجود است
طرز تهیه خمیر پای در بخش نان و خمیر موجود است
نظرات دستور پخت

باربیکیو پاستی