مواد لازم

شیشلیک شاندیز

۱۰
مواد اصلی
ماست چکیده
۱ پیمانه
فلفل
به مقدار لازم
دنبه
به مقدار لازم
فلفل دلمه ای
۵ عدد
گوشت دنده گوسفندی
۱ کیلوگرم
پیاز
۵ عدد
گوجه فرنگی
۱۰ عدد
آبلیمو
۳ قاشق غذا خوری
زعفران آب کرده و غلیظ
۱ قاشق سوپ خوری
روغن زیتون
۱۰ قاشق غذا خوری
نمک
به مقدار لازم
سماق
به مقدار لازم
برگ بو
۱۰ عدد
کلمات کلیدی

شیشلیک شاندیز

طرز تهیه

شیشلیک شاندیز

درجه سختی
زمان تهیه ۱۸۰
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
ابتدا پیازها را رنده زده و آب آنها را كاملا میگیریم و آب پیاز را به همراه برگ بو،فلفل و نصف آبلیمو ،ماست و روغن زیتون به گوشت شسته شده و پاك شده اضافه كرده و روی آن سلفون كشیده و حداقل ۳ساعت داخل یخچال قرار میدهیم تا نرم شود.
۲
پس از آماده سازی گوشت ها آنها را به سیخ کشیده و کمی روی آنرا بکوبید و بین هر دو قطعه یک تکه کوچک دنبه قرار دهید
۳
موقع کباب کردن بهتر است از ذغال استفاده کنید اما در صورت عدم دسترسی میتوانید درون فر یا روی اجاق با حرارت متوسط شیشلیک ها را آماده کنید.
۴
در سیخ های جداگانه گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای را هم به سیخ كشیده و بعد از آماده شدن روی كباب ها سماق و بقیه آبلیمو را اضافه كرده و به همراه آبلیمو سرو كنید.
سایر نکات

شیشلیک شاندیز

انواع کباب باید در عین پختن زیاد خشک نشود ، اگر فرصت کافی برای اماده سازی کباب ها ندارید میتوانید بجای 24 ساعت مدت 2 ساعت درون ظرفی که مقداری کیوی له شده ریخته اید قرار دهید ( کیوی بدلیل اسیدی که دارد گوشت را نرم میکند ) البته نباید زیاد بماند چون گوشت له میشود و بافت محکم خود را از دست خواهد داد
بهتر است 1قاشق سركه سیب هم به گوشت بیفزایید تا نرم و پوك شود
انواع کباب باید در عین پختن زیاد خشک نشود ، اگر فرصت کافی برای اماده سازی کباب ها ندارید میتوانید بجای 24 ساعت مدت 2 ساعت درون ظرفی که مقداری کیوی له شده ریخته اید قرار دهید ( کیوی بدلیل اسیدی که دارد گوشت را نرم میکند ) البته نباید زیاد بماند چون گوشت له میشود و بافت محکم خود را از دست خواهد داد.
نظرات دستور پخت

شیشلیک شاندیز