مواد لازم

شیشلیک شاندیز

۱۰
مواد اصلی
ماست چکیده
۱ پیمانه
فلفل
به مقدار لازم
دنبه
به مقدار لازم
فلفل دلمه ای
۵ عدد
گوشت دنده گوسفندی
۱ کیلوگرم
پیاز
۵ عدد
گوجه فرنگی
۱۰ عدد
آبلیمو
۳ قاشق غذا خوری
روغن زیتون
۱۰ قاشق غذا خوری
نمک
به مقدار لازم
سماق
به مقدار لازم
برگ بو
۱۰ عدد
زعفران آب کرده و غلیظ
۱ قاشق سوپ خوری
کلمات کلیدی

شیشلیک شاندیز

طرز تهیه

شیشلیک شاندیز

درجه سختی
زمان تهیه ۱۸۰
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
ابتدا پیازها را رنده زده و آب آنها را كاملا میگیریم و آب پیاز را به همراه برگ بو،فلفل و نصف آبلیمو ،ماست و روغن زیتون به گوشت شسته شده و پاك شده اضافه كرده و روی آن سلفون كشیده و حداقل ۳ساعت داخل یخچال قرار میدهیم تا نرم شود.
۲
پس از آماده سازی گوشت ها آنها را به سیخ کشیده و کمی روی آنرا بکوبید و بین هر دو قطعه یک تکه کوچک دنبه قرار دهید
۳
موقع کباب کردن بهتر است از ذغال استفاده کنید اما در صورت عدم دسترسی میتوانید درون فر یا روی اجاق با حرارت متوسط شیشلیک ها را آماده کنید.
۴
در سیخ های جداگانه گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای را هم به سیخ كشیده و بعد از آماده شدن روی كباب ها سماق و بقیه آبلیمو را اضافه كرده و به همراه آبلیمو سرو كنید.
سایر نکات

شیشلیک شاندیز

انواع کباب باید در عین پختن زیاد خشک نشود ، اگر فرصت کافی برای اماده سازی کباب ها ندارید میتوانید بجای 24 ساعت مدت 2 ساعت درون ظرفی که مقداری کیوی له شده ریخته اید قرار دهید ( کیوی بدلیل اسیدی که دارد گوشت را نرم میکند ) البته نباید زیاد بماند چون گوشت له میشود و بافت محکم خود را از دست خواهد داد
بهتر است 1قاشق سركه سیب هم به گوشت بیفزایید تا نرم و پوك شود
انواع کباب باید در عین پختن زیاد خشک نشود ، اگر فرصت کافی برای اماده سازی کباب ها ندارید میتوانید بجای 24 ساعت مدت 2 ساعت درون ظرفی که مقداری کیوی له شده ریخته اید قرار دهید ( کیوی بدلیل اسیدی که دارد گوشت را نرم میکند ) البته نباید زیاد بماند چون گوشت له میشود و بافت محکم خود را از دست خواهد داد.
نظرات دستور پخت

شیشلیک شاندیز