مواد لازم

پیتزای پته ( تره آستارایی )

۲
مواد اصلی
خمیر پیتزای دو پخت
۱ عدد
برنج (یک ساعت قبل در 2 برابر حجم آب خیس شده باشد)
۱/۲ پیمانه
پیاز (اسلایس شده)
۱ عدد
تخم مرغ
۱ عدد
اسفناج
۴۰۰ گرم
سبزی (ترکیبی از تره ، جعفری ، گشنیز و پیازچه )
۴۰۰ گرم
روغن زیتون یا کره گیاهی
۱۰۰ گرم
پوره گوجه فرنگی
به مقدار لازم
نمک ، فلفل ، پودر میخک ، جوز هندی و زردچوبه
به مقدار لازم
آبغوره آب لیمو ، آب نارنج
به مقدار لازم
پنیر موزارلا (موتزارلا) ورقه ای
۸۰ گرم
پنیر پارمیجانو (پارمیزان یا پارمسان) ( پودر )
۸۰ گرم
فلفل دلمه ای رنگی برای تزیین
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

پیتزای پته ( تره آستارایی )

طرز تهیه

پیتزای پته ( تره آستارایی )

درجه سختی
زمان تهیه ۴۰
دقیقه
زمان پخت ۱۵
دقیقه
۱
سبزیجات مخلوط را کاملا بشویید داخل آبکش بریزید.
۲
۳ قاشق روغن داخل تابه شعله کم که کم کم زیاد شود بریزید و پیاز اسلایس شده را داخل آن بریزید به طور یکنواخت تفت دهید پس از نرم شدن کمی زرد چوبه اضافه کنید و اجازه دهید سرد شود .
۳
یک پیمانه آب داخل قابلمه بریزید وبگذارید روی گاز تا بجوشد ، زمانی ‌که جوشید سبزیجات خرد شده را داخل آن اضافه کنید و حرارت را ملایم کنید تا کم کم پخته شود و زیاد تغییر رنگ ندهد و مدام هم بزنید و سپس داخل آبکش بریزید تا آبش گرفته شود .
۴
آب سبزیجات داخل قابلمه برگردانده شود برنج در آب خیس خورده را داخل قابلمه و در حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد .
۵
سبزیجات آب گرفته روی تخته کار گذاشته کمی ساطوری کنید داخل قابلمه برنج برگردانید و تا با هم پخته شوند و هم بزنید سپس کمی میخک بپاشید و هم بزنید. کمی جوز هندی رنده کنید هم بزنید به محض پخته شدن برنج و سبزیجات و مقدار بیشتری از روغن را داخل مواد بریزید.
۶
سپس آب غوره یا آب لیمو یا آب نارنج را بر اساس سلیقه اضافه کنید چند جوش که خورد نمک و فلفل بریزید و هم بزنید و اجاز دهید که کاملا مغز پخت شود و غذا جا بیافتد .
۷
سپس مواد را داخل تابه پیاز داغ شده اضافه کنید و هم بزنید و مدتی مجال جا افتادن را بدهید . سپس تخم مرغ سالم را هم زده و به مواد توام با هم زدن اضافه کنید و اجازه دهید تا کاملا پخته شود .
۸
سپس خمیر پیتزا را برداشته روغن را با قلم مو روی آن پخش کنید بعد از آن سس گوجه فرنگی را اضافه کنید و بعد از آن مواد پخته شده را روی آن بریزید یکنواخت پخش کنید روی آن کمی جوز رنده کنید سپس مابقی روغن را روی مواد بریزید و پنیر پارمیزان را بپاشید و روی آن پنیر مازارلا اسلایس شده و در نهایت فلفل دلمه ای رنگی را تزیین کنید و طبقه وسط فر ۱۰ الی ۱۵ دقیقه پخته تا ترد و طلایی شود .
نظرات دستور پخت

پیتزای پته ( تره آستارایی )