مواد لازم

تارت به

۸
مواد اصلی
شکر
۱/۳/۴ پیمانه
لیمو ترش گوچک
۲ عدد
به
۱۷۰۰ گرم
کره
۲ قاشق غذا خوری
نمک
نوک قاشق چای خوری
آرد برای باز کردن خمیر
کمی
خمیر پای
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

تارت به

طرز تهیه

تارت به

درجه سختی
زمان تهیه ۴۰
دقیقه
زمان پخت ۴۵
دقیقه
۱
در یک ظرف بزرگ، ۱۰ پیمانه آب را با ۱ پیمانه شکر مخلوط نمایید. نصف پوست لیمو ترش را در مخلوط آب و شکر رنده کنید.
۲
سپس لیمو ترش‌ها را از وسط دو نیم کنید؛ یکی از نیمه‌ها را کناری بگذارید و آب بقیه آن‌ها را در مخلوط آب و شکر بریزید.
۳
پوست به‌ها (در اندازه کوچک) را بگیرید، آن‌ها را از وسط دو نیم کنید و دانه‌های‌شان را خارج نمایید. به‌ها به قاچ های مساوی برش دهیدآنها را در مخلوط آب و شکر بریزید و آب را به‌جوش آورید.
۴
سپس درب ظرف را بگذارید و اجازه دهید تا به‌ها به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه حرارت ببینند؛ ولی کامل پخته نشوند. آن‌ها را آب‌کشی کنید و کناری بگذارید.
۵
فر را با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت (۱۹۰ درجه سانتی‌گراد) گرم نمایید. در یک قالب تارت با قطر ۲۵ سانتی‌متر و یا در یک قالب فولادی با همان اندازه، ¾ باقی‌مانده از شکر و مقداری نمک را با هم مخلوط نمایید و ظرف را بر روی حرارت متوسط قرار دهید تا این مخلوط به رنگ طلایی قهوه‌ای در‌آید. ظرف را از روی حرارت بردارید و کره را با محتویات ظرف مخلوط نمایید.
۶
به‌ها را به‌صورتی که سمت بریده شد آن‌ها رو به بالا باشد در قالب به شکل یک دایره بچینید، سپس چند به را در مرکز قالب قرار دهید. آب نصف لیمو ترش را بر روی به‌های چیده شده در قالب بریزید.
۷
روی یک سطح تمیز مقداری آرد بپاشید؛ خمیر پای را بر روی آن باز کنید تا قطر آن ۳۰ سانتی‌متر و ضخامت آن به ۳ میلی‌متر برسد. خمیر را بر روی به‌ها قرار دهید و لبه‌های خمیر را به داخل و دور میوه‌ها تا بزنید.
۸
سپس قالب را در فر قرار دهید و تارت را به مدت ۴۵ دقیقه بپزید. بعد از آن ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا سرد شود. با کمک یک کارد، لبه‌های تارت را از قالب جدا کنید و یک بشقاب را برعکس روی قالب قرار دهید؛ سپس قالب را برگردانید تا تارت در بشقاب قرار گیرد.
سایر نکات

تارت به

دسر خوشمزه‌ای که بسیار کم‌هزینه است و می‌توانید از خوردن آن در روزهای بارانی لذت ببرید.
عکس و تصاویر ارسالی از تارت به
نظرات دستور پخت

تارت به