عکس قورمه سبزی با مرغ
خورش قورمه سبزی  از بهترین و خوشمزه ترین غذاهای ایرانی است که اکثرا با گوشت گوسفندی تکه ای تهیه می شود و بسیار هم پرطرفدار و مقوی است ولی به راحتی می شود گوشت آن را تغییر داد و با مرغ آن را طبخ کرد. پخت خورشت قورمه سبزی با مرغ نیز خوشمزگی خاص خودش را دارد و برای طرفدارن مصرف گوشت سفید بسیار جایگزین مناسبی است.
...
مواد لازم

قورمه سبزی با مرغ

۴
مواد اصلی
سبزی قرمه
۸۰۰ گرم
لوبیا قرمز
۱۰۰ گرم
پیاز بزرگ
۲ عدد
سینه مرغ
۲ عدد
لیمو عمانی
۲ عدد
آبلیمو
۲ قاشق غذا خوری
نمک و فلفل و زرد چوبه
به مقدار لازم
رب لیمو عمانی
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

قورمه سبزی با مرغ

طرز تهیه

قورمه سبزی با مرغ

درجه سختی
زمان تهیه ۲۰
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
ابتدا لوبیا هایی که از شب قبل خیساندیم را درون قابلمه میریزیم تا در شعله متوسط بپزد و سپس به مرحله بعد می رویم.
۲
در این مرحله سبزی ها قورمه را به خوبی بشویید سپس ساطوری ریز کنید و آنها را درون تابه مناسب مقداری تفت دهید و بعد از چند دقیقه مقداری روغن بریزید و به خوبی سرخ کنید.
۳
سینه مرغ را قطعه قطعه کنید و کنار بگذارید. پیازها را خرد کنید و درون یک قابلمه با مقداری روغن تفت دهید و بعد نمک و زردچوبه را به آن اضافه کنید. بعد از طلایی شدن پیاز، مرغ خرد شده را اضافه کنید تا سرخ شوند.
۴
سبزی قورمه سرخ شده را به قابلمه ای که مرغ در آن سرخ شده اضافه میکنیم و به خوبی تفت می دهیم و سپس لوبیا هایی که در مرحله اول پخته بودیم را اضافه میکنیم و سپس به همراه آب مقداری نمک، فلفل و ادویه های گوناگون می ریزیم و هم می زنیم.
۵
روی لیمو عمانی ها را با چنگال چند سوراخ کوچک ایجاد کنید و داخل آب جوش قرار دهید تا نرم شوند و تلخی آن گرفته شود. سپس هسته آن را خارج کنید و به همراه مقداری آبلیمو و رب لیمو عماني به خورش اضافه کنید.
۶
درب قابلمه را بگذارید.حرارت را کم کنید تا خورشت قورمه سبزی با مرغ بپزد. بعد از گذشت حدود ۶۰ دقیقه  قورمه سبزی جا می افتد و می توانید آن را با برنج نوش جان کنید.
نظرات دستور پخت

قورمه سبزی با مرغ