مواد لازم

مرنگ سوییسی کلاسیک

۶
مواد اصلی
وانیل‏
۱/۲ قاشق چای خوری
شکر
۱۷۵ گرم
تخم مرغ (سفیده) بزرگ
۳ عدد
کلمات کلیدی

مرنگ سوییسی کلاسیک

طرز تهیه

مرنگ سوییسی کلاسیک

درجه سختی
زمان تهیه ۱۵
دقیقه
زمان پخت ۷۵
دقیقه
۱
فر را در دمای ۱۴۰ درجه سانتی‌گراد گرم می‌کنیم. در یک ظرف نچسب سفیده‌های تخم‌مرغ را آن قدر می‌زنیم تا سفید‌شده و کاملاً خود را بگیرد. سپس در حالی که هم می‌زنیم به آرامی شکر را _ یک قاشق یک قاشق _ به تخم‌مرغ‌ها اضافه می‌نماییم، تا زمانی که مخلوط مرنگ شما به فرم براق و شق و رق در آید. حال وانیل را اضافه‌کرده و خوب هم‌می‌زنیم تا کاملاً مخلوط شود.
۲
روی سینی شیرینی‌پزی را با کاغذ شیرینی‌پزی می‌پوشانیم، سپس در هر گوشه از سینی یک گلوله کوچک مرنگ می‌گذاریم، تا کاغذ بر روی سینی ثابت شود. به وسیله یک قاشق فلزی ۶ توده از مرنگ را بر روی کاغذ شیرینی پزی و با فاصله از یکدیگر قرار می‌دهیم.
۳
اگر می‌خواهید مرنگتان دارای مغزی نرم باشد آن را به‌مدت یک‌ساعت و ربع در فر بپزید و در صورتی که تمایل‌دارید مغز آن به فرم کریسپی‌تری در آید زمان طبخ را یک ساعت و نیم نمایید. وقتی آماده‌‍شد، اگر که مغز آن نرم بود آن را از کاغذ شیرینی‌پزی جدا می‌کنیم و مرنگ را بر روی یک قفسه توری می‌گذاریم تا خنک شود، یا اینکه اگر مغز آن پخته‌شده مرنگ را در همان فر خاموش، حدود ۴ ساعت می‌گذاریم تا خنک‌شود و سپس آن را بر روی قفسه منتقل می‌نماییم.
تصاویر مراحل تهیه

مرنگ سوییسی کلاسیک

سایر نکات

مرنگ سوییسی کلاسیک

از مرنگ برای روی مافین های ساده و انواع کیک ها هم می‌توانید استفاده کنید.
نظرات دستور پخت

مرنگ سوییسی کلاسیک