مواد لازم

خورش شش انداز گیلانی

۴
مواد اصلی
گردو آسیاب شده
۱۵۰ گرم
بادمجان
۶-۷ عدد
آب مرغ
۱ پیمانه
پیاز
۱ عدد
رب انار
۲ قاشق سوپ خوری
گلپر و نمک
۱ قاشق چای خوری
روغن
به مقدار لازم
شکر (درصورت تمایل)
کمی
کلمات کلیدی

خورش شش انداز گیلانی

طرز تهیه

خورش شش انداز گیلانی

درجه سختی
زمان تهیه ۲۰
دقیقه
زمان پخت ۱۸۰
دقیقه
۱
پياز را پوست بگيريد و به صورت خلالي خرد كنيد. در قابلمه‌اي مناسب مقداري كمي روغن بريزيد و روي حرارت بگذاريد. پياز را در روغن خوب سرخ كنيد تا طلايي‌رنگ شود.
۲
گردوي آسياب‌شده را به قابلمه اضافه كنيد و تفت دهيد. وقتي گردوها رنگشان تغيير كرد، نوبت افزودن آب مرغ است. يك پيمانه هم آب اضافه كنيد. حرارت را كم کنید و در قابلمه را بگذاريد.
۳
بادمجان‌ها را پوست بگيريد و كمي نمك بزنيد. به مدت يك ربع صبر كنيد، بعد آنها را به شكل مكعب‌هاي كوچك برش بزنيد. در تابه‌اي روغن بريزيد و روي حرارت بگذاريد.
۴
بادمجان‌هاي مكعبي را در روغن داغ سرخ كنيد. دقت كنيد بادمجان‌ها نبايد خيلي سرخ و تيره‌رنگ شوند. بعد از اين‌كه بادمجان‌ها را تفت داديد آنها را از روغن بيرون بياوريد و كناري بگذاريد.
۵
وقتي گردو به روغن افتاد، رب انار را اضافه كنيد و خوب هم بزنيد تا حل شود. حالا مي‌توانيد بادمجان‌ها را اضافه كنيد و حدود ۱۰ دقيقه تا يك ربع صبر كنيد تا بادمجان‌ها بپزند. در آخر كار نمك و گلپر و در صورت تمايل شكر را هم اضافه كنيد و بعد از جا افتادن خورش آن را در ظرف مورد نظر بكشيد و با كته سرو كنيد.
سایر نکات

خورش شش انداز گیلانی

اگر دوست داريد خورش‌تان شيرين باشد مقدار شكری را كه در مرحله آخر می ريزيد بيشتر كنيد، اما اصل اين خورش گيلانی ترش‌مزه است.
عکس و تصاویر ارسالی از خورش شش انداز گیلانی
نظرات دستور پخت

خورش شش انداز گیلانی