عکس کیک کاسترد
این کیک فوق العاده خوشمزه ست،یک بار امتحانش کنید.
...
مواد لازم

کیک کاسترد

۱۰
مواد اصلی
آرد
۲ پیمانه
شکر
۱ پیمانه
تخم مرغ متوسط
۴ عدد
بیکینگ پودر
۱.۵ قاشق غذا خوری
ماست‏
۳/۴ پیمانه
وانیل
۱/۲ قاشق چای خوری
روغن
۳/۴ پیمانه
پودر کاکائو
۱ قاشق غذا خوری
مواد لازم برای کرم
پودر کاسترد
۴ قاشق غذاخوری سرخالی
شکر
۴ قاشق غذا خوری
آب یا شیر
۱.۵ پیمانه
پودر کرم کارامل
۱ بسته
کلمات کلیدی

کیک کاسترد

طرز تهیه

کیک کاسترد

درجه سختی
زمان تهیه ۴۰
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
تخم مرغ،شکر و وانیل را به همزن می زنیم تا کرمی شکل شود.روغن و ماست را اضافه می کنیم و با همزن فقط در حد مخلوط شدن هم می زنیم.
۲
آرد و بکینگ پودر را که قبلا یک بار الک کرده ایم به مواد اضافه می کنیم و هم می زنیم.به اندازه ۳ قاشق از مایه کیک را برمی داریم و بهش پودر کاکائو اضافه می کنیم و با قاشق خوب هم میزنیم.
۳
مایه کیک را در قالب ۲۰در ۳۰ سانت که قبلا چرب کرده ایم و کف قالب کاغذ روغنی گذاشته ایم،می ریزیم و بعد مایه شکلاتی را با قاشق یکی در میان روی مایه وانیلی می ریزیم و با نوک چاقو یا خلال بهش حالت دالبر یا مارپیچی می دهیم،زیاد فشار ندهید،فقط سطح کیک با مایه شکلاتی قاطی بشه قشنگتره.
۴
بعد قالب کیک را درون فری که از قبل با دمای۱۷۵درجه گرم کرده ایم،به مدت ۴۵ دقیقه الی یک ساعت قرار می دهیم.بعد از گذشت نیم ساعت پخت کیک را چک کنید،یک خلال را وارد کیک کنید اگر نچسبید،کیک پخته.بعد کیک را بگذارید تا کاملا سرد شود
۵
برای تهیه مواد کرم،اول پودر کاسترد و شیر را درون یک قابلمه کوچک که بهتره از جنس تفلون باشه بریزید و هم بزنید تا کاملا پودر کاسترد در شیر حل شود،بعد روی حرارت ملایم قرار بدهید .
۶
بعد پود کرم کارامل را اضافه کنید و دوباره هم بزنید و در آخر شکر را بریزید،در این مرحله شیرینی کرم را تست کنید،اگر دوست داشتید میزان شکر را کمتر یا بیشتر کنید،این به ذائقه شما بستگی دارد.
۷
بعد مرتب هم بزنید تا ته نگیرد،تا وقتی که تقریبا به غلظت عسل برسد،البته مقداری آبکی تر از عسل.سپس شعله را خاموش کنید.حالا مواد کرم را روی کیکی که کنار گذاشته بودیم و سرد شده بود میریزیم و کیک را درون یخچال میگذاریم تا مواد کرم سفت شود . نووووووش جاااااان‌‌‌.
سایر نکات

کیک کاسترد

توجه کنید موقع درست کردن کرم شعله نباید بالا باشه،تا بوی خامی کاسترد از بین بره.
نظرات دستور پخت

کیک کاسترد