مواد لازم

رولت باقلوا با مغز پسته

۸
مواد اصلی
خمیر فیلو (مخصوص باقلوا)
۱ بسته
پودر پسته
۴۵۰ گرم
کره آب شده
۱ پیمانه
وانیل
۱/۴ قاشق چای خوری
دارچین
۱ قاشق چای خوری
گلاب
به مقدار لازم
مواد شربت :
آب
۱ پیمانه
شکر
۱ پیمانه
عسل
۱/۲ پیمانه
آبلیمو
۱ قاشق سوپ خوری
کلمات کلیدی

رولت باقلوا با مغز پسته

طرز تهیه

رولت باقلوا با مغز پسته

درجه سختی
زمان تهیه ۴۰
دقیقه
زمان پخت ۴۵
دقیقه
۱
خمیرها را از داخل بسته بیرون بیاورید، روی آنها یک حوله خیس قرار داده و حدود یک ساعت بگذارید در دمای محیط بمانند. بعد از این زمان، فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. داخل سینی را چرب کرده، یک خمیر فیلو روی آن قرار دهید و آن را با قلم‌مو آغشته به کره کنید. ۳ خمیر دیگر را هم به همین ترتیب روی خمیر اول قرار دهید.
۲
پودر پسته و دارچین را با هم مخلوط کنید، سپس گلاب را تا جایی اضافه کنید تا مواد حالت خمیری پیدا کنند ولی شل نشوند. حالا یک لایه از مخلوط را روی خمیرها بریزید و پخش کنید. یک لایه خمیر هم روی مواد بگذارید و آن را آغشته به کره کنید. این کار را ادامه دهید تا ۴ لایه به این شکل به وجود بیاید.
۳
حالا باید مواد را به‌صورت رولت، محکم بپیچید. با چاقوی تیز که آن را داخل روغن فرو کرده‌اید، رولت را به اندازه‌های دلخواه برش بزنید و هرکدام از برش‌ها را داخل سینی فر چرب شده بچینید. سینی را به مدت ۴۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا باقلواها آماده شوند.
۴
در این فاصله شربت را آماده کنید. شکر و آب را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیایند، سپس عسل را اضافه کرده و بگذارید مواد حدود ۲۰ دقیقه با حرارت کم بجوشند. در انتها برای جلوگیری از شکرک زدن، یک قاشق سوپ‌خوری آبلیمو به آن اضافه کنید. بگذارید شربت کاملا سرد شود.
۵
وقتی باقلواها آماده شدند، آنها را از فر خارج کنید، سپس شربت سرد را روی آنها بریزید و سرو کنید.
نظرات دستور پخت

رولت باقلوا با مغز پسته