مواد لازم

همبرگر گیاهی

۴
مواد اصلی
روغن
۱ قاشق غذا خوری
لوبیا پخته
۵ قاشق غذا خوری
سویا
۷ قاشق غذا خوری
تخم مرغ
۱ عدد
آرد نخودچی
۱ قاشق غذا خوری
عصاره سبزیجات
۱ عدد
کلمات کلیدی

همبرگر گیاهی

طرز تهیه

همبرگر گیاهی

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
حبوبات را قبل از مصرف ۲۴ ساعت در آب خیس و چند بار آبشان را عوض کنید.
۲
سویا نیز بهتر است قبل از مصرف خیس بخورد و بعد از چند بار عوض کردن آب آن، یک بار در شیر خیسانده شود. این کار باعث خواهد شد طعم غذا خوشمزه‌تر شود.
۳
برای آنکه طعم سویا از بین برود و بوی خاص آن گرفته شود، بهتر است به آن عصاره سبزیجات افزود یا اینکه از ادویه‌هایی مانند ادویه کاری، زعفران و زردچوبه استفاده کرد.
۴
اگر بعد از مخلوط کردن مواد، خمیر به دست آمده چندان سفت نبود، بهتر است به آن آرد نخودچی اضافه کنید. این کار را آرام انجام دهید و هر زمان که خمیرتان به اندازه کافی سفت شد، افزودن آرد را قطع کنید.
۵
توجه داشته باشید سویای به کار رفته در غذا کهنه و کپک زده نباشد و بسته‌بندی شفافی داشته باشد. بهتر است سویا را از فروشگاه‌های معتبر بخرید و محصول تولید‌‌کننده‌های مطرح را انتخاب کنید.
۶
روغنی که برای طبخ همبرگرها استفاده می‌شود باید بسیار کم باشد و همبرگرها در حرارت ملایم پخته شوند البته این موضوع به ضخامت همبرگرها نیز بستگی دارد زیرا هر چه همبرگرها ضخیم‌تر باشند، باید در روغن بیشتری سرخ شوند و اگر همبرگر نازک است، می‌توان آن را در حداقل روغن نیز سرخ کرد.
۷
برای خوش‌طعم‌تر شدن ساندویچی که با این همبرگرها تهیه می‌شود، می‌توانید سطح نان همبرگر را با پنیر فتای کم‌نمک آغشته کنید و سپس همبرگر را روی آن قرار دهید.
۸
یادتان باشد یکی از سبزی‌هایی که همراه این ساندویچ توصیه می‌شود استفاده شود، فلفل دلمه‌ای قرمز است. برای آماده‌سازی این سبزی کافی است آن را کباب کنید و در کیسه فریزر قرار دهید تا داخل کیسه عرق کند. آنگاه پوست آن را بگیرید و در کمی کره تفت دهید و در ساندویچ بگذارید.
عکس و تصاویر ارسالی از همبرگر گیاهی
نظرات دستور پخت

همبرگر گیاهی