مواد لازم

همبرگر خانگی

۵
مواد اصلی
گوشت گوساله
۵۰۰ گرم
گوشت گوسفندی
۲۵۰ گرم
دنبه گوسفندی
۱۰۰ گرم
پیاز متوسط
۲ عدد
سیر
۴ حبه
خمیر نان باگت
۱ عدد
شیر
۳ قاشق غذا خوری
سس خردل
۱ قاشق غذا خوری
سس کچاپ
۱ قاشق غذا خوری
آرد سوخاری
۲ قاشق غذا خوری
پودر سیر ،پودر پاپریکا،پودر تخم گشنیز
به مقدار لازم
نمک و فلفل و زرد چوبه
به مقدار لازم
فلفل قرمز ،زنجبیل
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

همبرگر خانگی

همبرگر غذای خانگی فست فود
طرز تهیه

همبرگر خانگی

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۱۵
دقیقه
۱
مخلوط گوشت ها و دنبه را دوبار چرخ میکنیم پیاز را با دنده متوسط رنده میکنیم و آب اآن را میگیریم.سیر را رنده میکنیم خمیر نان باگت را در شیر خیسانده و اجازه میدهیم خمیر نرم شود.
۲
تمام مواد را با هم مخلوط کرده ده دقیقه تا یک ربع به خوبی ورز میدهیم با دستگاه همبر زن یا با کمک درب یک سطل ماست و یک پلاستیک فریزری که روی آن کشیده ایم همبرها را آماده میکنیم به صخامت تقریبی یک سانت
۳
همبر ها را روی هم چیده و بین آن ها نایلون میگذاریم به مدت نیم سانت در فریزر قرار داده و بعد سرخ میکنیم. همبرها را به همین صورت میتوانید در فریزر نگهداری کنید.
۴
برای پخت همبرگر کافی است کف یک تابه نچسب را با برس و کمی روغن مایع چرب کنید اجازه دهید تابه به خوبی داغ شود برای پخت هر طرف حدود ۵ تا ۷ دقیقه کافی است با حرارت متوسط میتوانید در فر هم طبخ نمایید.
۵
برای تهیه چیزبرگر یک ورقه پنیر بعد از پخت کامل همبر روی ان قرار داده و بعد از آب شدن آن را از تابه خارج کرده و داخل ساندویچ قرار دهید.
سایر نکات

همبرگر خانگی

اگر همبرگر شما موقع پخت به طور یکنواخت سرخ نشد یعنی اطراف آن برشته و وسط آن خام بود کافی است یک جسم سنگین در هنگام پخت روی آن قرار دهید فقط این کار را اواسط پخت همبر و بعد ازاینکه همبر خودش را گرفت انجام دهید.مثلا یک قابلمه روی آن قرارداده و داخل قابلمه جسم سنگین یا آب بریزید
نظرات دستور پخت

همبرگر خانگی