۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش دوم | سرآشپز پاپیون
۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش دوم
۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش دوم
 11 ) سوپ تره فرنگی با طعم خامه

3 عدد تره‌فرنگی را بشویید و خرد کنید، سپس آن را همراه با 1 عدد پیاز خلالی خرد شده داخل مقداری روغن تفت دهید. 2 عدد سیب‌زمینی را نگینی خرد شده را همراه با 1 لیتر آب مرغ و 1 عدد سینه مرغ پخته و ریش ریش شده به مواد اضافه کنید. صبر کنید تا سیب‌زمینی و تره‌فرنگی بپزند.

12 ) سوپ پیاز فرانسوی

50 گرم کره را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید. 4 عدد پیاز را خلالی خرد کنید، سپس آنها را داخل کره تفت دهید. وقتی رنگی متمایل به قهوه‌ای پیدا کردند، 2/1 پیمانه آرد اضافه کنید و به تفت دادن ادامه دهید. بعد 2 لیتر آب، 1 قرص عصاره مرغ و مقداری نمک و فلفل اضافه کنید. صبر کنید تا آب جوش بیاید، سپس حرارت را کم کنید. 100 گرم پنیر چدار خرد شده را در این مرحله اضافه کنید.

13 ) سوپ گشنیز با طعم ماست

2 پیمانه جو پرک را بشویید، سپس آن را همراه با 6 پیمانه آب مرغ و مقداری گردن و بال مرغ روی حرارت قرار دهید. بعد از 20 دقیقه 2 پیمانه گشنیز خرد شده اضافه کنید. حرارت را کم کرده و صبر کنید تا گشنیز همراه با تکه‌های مرغ بپزند. در انتها به میزان لازم نمک، فلفل و آبلیمو اضافه کنید.

14 ) سوپ قارچ خامه ای

1 عدد پیاز را ریز خرد کنید، سپس آن را داخل مقداری کره تفت دهید تا نرم و طلایی شود. 300 گرم قارچ را بشویید و بگذارید تا آب اضافی‌شان گرفته شود، سپس آنها را به صورت دلخواه خرد کرده و همراه با مقداری نمک و فلفل به پیاز اضافه کنید. 1 عدد قرص عصاره مرغ را در مقداری شیر داغ حل کنید، سپس داخل قابلمه بریزید. 3 قاشق سوپخوری آرد را در 4 پیمانه شیر حل کنید.

15 ) سوپ دال عدس پنیری

4/1 پیمانه نخود را از شب قبل خیس کرده و چند بار آب آن را عوض کنید. در قابلمه‌ای 1 عدد پیاز خرد شده را همراه با 1 عدد هویج خرد شده و 2 پیمانه آب بریزید و روی حرارت قرار دهید. نخودها را هم اضافه کنید. صبر کنید تا آب جوش بیاید. سپس حرارت را کم کنید، در قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا نخودها نیم‌پز شوند. 1 پیمانه دال عدس شسته شده را همراه با مقداری نمک و فلفل به مواد

16 ) سوپ هویج با طعم خامه

1 عدد پیاز را پوست گرفته و خرد کنید، سپس آن را داخل روغن تفت دهید. 1 عدد سیب‌زمینی را بشویید، پوست بگیرید و نگینی خرد کنید. 5 عدد هویج را هم بعد از شست و شو پوست بگیرید و ریز خرد کنید. حالا تکه‌های سیب‌زمینی و هویج را همراه با 3 حبه سیر خرد شده به پیاز اضافه کرده و تفت دهید.

17 ) سوپ گوجه فرنگی کرمی

1 عدد پیاز را پوست گرفته و ریز خرد کنید، بعد آن را در مقداری کره تفت دهید. 10 عدد گوجه‌فرنگی را رنده کنید. وقتی پیاز نرم و طلایی شد، گوجه‌فرنگی‌های رنده شده را همراه با یک پیمانه جو پرک شسته شده داخل قابلمه بریزید. 1 عدد سینه مرغ را خرد کرده، آن را هم به مواد اضافه کنید. حدود 5-4 پیمانه آب مرغ داخل قابلمه بریزید و صبر کنید تا جوش بیاید.

18 ) سوپ ماکارونی با طعم شیر

300 گرم ماکارونی را همراه با مقداری نمک و زردچوبه داخل قابلمه محتوی آب در حال جوش بریزید و صبر کنید تا ماکارونی‌ها کاملا نرم شوند، سپس آنها را در سبدی بریزید و کنار بگذارید. 25 گرم کره را داخل قابلمه بریزید تا آب شود، سپس 1 عدد پیاز پوست گرفته و خرد شده را به همراه یک عدد ساقه کرفس شسته و خرد شده داخل آن تفت دهید. بعد از 3-2 دقیقه 3 پیمانه آب مرغ و مقداری نمک و فلفل اضافه کنید. صبر کنید تا آب مرغ جوش بیاید.

19 ) سوپ کرفس پنیری

3 عدد ساقه کرفس را بشویید و خرد کنید. یک عدد پیاز را هم پوست گرفته و ریز خرد کنید. 2 عدد هویج را پوست بگیرید و نگینی خرد کنید. مقداری روغن در یک قابلمه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. وقتی داغ شد؛ پیاز، کرفس و هویج‌های خرد شده را داخل آن تفت دهید.
یک پیمانه شیر و نصف پیمانه خامه را با هم ترکیب کرده و به مخلوط آردی اضافه کنید. حالا این مخلوط را همراه با مقداری نمک و فلفل و 2 قاشق سوپخوری ریحان خرد شده، داخل سوپ بریزید. 20 دقیقه صبر کنید تا سوپ جا بیفتد. در انتها یک پیمانه پنیر پارمسان رنده شده بریزید و هم بزنید. صبر کنید تا سوپ جا بیفتد، سپس آن را سرو کنید.

20 ) سوپ بروکلی و شیر

4-3 ساقه تره فرنگی را بشویید و ریز خرد کنید. سپس آنها را در یک قابلمه مناسب با کمی روغن حدود 5-4 دقیقه تفت دهید. 400 گرم بروکلی را خرد کرده و بشویید. صبر کنید تا کاملا خشک شوند، سپس به قابلمه اضافه کرده و تفت دهید. حالا 4 پیمانه آب مرغ همراه با مقداری نمک و فلفل به مواد اضافه کنید. در قابلمه را بگذارید و حدود 10 دقیقه صبر کنید تا بروکلی‌ها کمی نرم شوند.

مقالات پیشنهادی
۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش اول
۲۰ مدل سوپ سفید برفی با سبزیجات فصل - بخش اول
۲۰ سوپ نمره ۲۰ برای کدبانو های آرتیست - بخش اول
۲۰ سوپ نمره ۲۰ برای کدبانو های آرتیست - بخش اول
۲۰ نوع سوپ نمره ۲۰ برای کدبانوهای آرتیست - بخش دوم
۲۰ نوع سوپ نمره ۲۰ برای کدبانوهای آرتیست - بخش دوم
سفت شدن سفیده تخم مرغ
سفت شدن سفیده تخم مرغ
سفت و سفید شدن زرده تخم مرغ
سفت و سفید شدن زرده تخم مرغ
بدن خود را برای ماه رمضان آماده کنید
بدن خود را برای ماه رمضان آماده کنید
سایر کاربران
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
خدایا آنانکه تورا دارند چه ندارند و آنانکه تورا ندارند چه دارند؟!!!!
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
۲۲سالمه وجنوبی ام. عاشق آشپزی و همسرم وخونواده ی کوچیکمون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
خوشبختی یعنی :من.. تو😍... دخترمون😍😘😘 اینستاsweet_art_qom@ وتلگرام من دوستای نازنینم سفارشات خاص پذیرفته میشود09392087204❣️❤️💕💙💐تلگرام