عکس حلوای سه آرد مجلسی
گل نرگس
گل نرگس
۳۰
۷۱۰

حلوای سه آرد مجلسی

۱۶ شهریور ۹۸
سلام علیکم ورحمه الله وبرکاه

نکته تربیتی👇👇👇👇

⭕️تاثیر محیط آموزشی بر فرزندان

اثر تربیت در محیط آموزشی حتی از محیط خانوادگی قوتی‌تر است. گوش کنید! منشاء روابط انسان‌ها در محیط خانوادگی، غالبا محبت است. علاوه بر آن، جنبه‌های مادی و مسئله سرپرستی نیز در آنجا مطرح است که این روابط را تنگاتنگ می‌کند.

اما در محیط آموزشی، علاوه بر اینها یک رابطه دیگر نیز وجود دارد که عبارت از "برتری علمی استاد" نسبت به شاگردان است. وقتی این احساس با چاشنی محبت مخلوط شود، اثرگذاری استاد را خیلی بالا می‌ برد. همین که انسان می‌گوید "استاد بهتر از من می‌فهمد" کافی است که تمام رفتارها، خلقیات و اعتقاداتش را هم از او می‌گیرد.

به همین دلیل وقتی انسان ره مدرسه می‌رود، اگر معلمش با یک چهره نامناسب وارد بشود، یاحرکات نامطلوب داشته باشد و حرف‌های خاصی بزند، شاگرد همیشه خود را در مقابل او، تخطئه کرده و با خود می‌گوید: حتما کار او درست است؛ چون او بیشتر از من می‌فهمد.
بنابراین احساس برتری علمی، سبب افزایش تاثیر تربیتی می‌شود و شاگرد را به لحاظ تربیتی کاملا در مُشت وستاد قرار می‌دهد این عنصرِ "برتری علمی" همان چیزی است که در محیط خانوادگی وجود ندارد. حتی این را به شما عرض کن که ممکن است، فرزند معلم خود را بر پدر و مادرش مقدم کند.

من این مطلب را میگویم تا بدانید که محیط آموزشی با فرزندان ما چه میکند. بعضی از محیط‌های آموزشی، زحمات هفت ساله پدر و مادر را در هفت سال دوم خنثی می‌کنند.

✍ حاج آقا مجتبی تهرانی

پ.ن: والدین در زندگی امروز، بیشترین توجه خود را برای معیشت و زندگی مادی فرزندان صرف می‌کنند. اما اگر خوب فکر کنیم خواهیم دید که درست است که رفاه فرزندان مهم است اما اولویت‌هایی مهم‌تر از آن هم هست، مثل پیگیری یک مدرسه خوب، توجه به معلمان مدرسه، بررسی وضعیت معلمان، گفتگوی روزانه با فرزندان و خیلی از موضوعاتی که شاید در هیاهوی زندگی روزمره به آن توجه نمی‌شود.
عزاداریهاتون قبول حق
🌺التماس دعای فرج🌺
#حلوا
#حلواسه_آردمجلسی
...
نظرات
سایر کاربران
💐خوش اومدی دوست مهربونم💐 الناز هستم.دانشجو کارشناسی شیمی محض.🔬 insta: ashpazii_elnaz
بیست و نه ساله. کارشناس علوم خاک و آب، عاشق طبیعت ،🌷🌷🌷
در حد خدا بودنت ،خدایااااااا،دلم معجزه ای میخواهد..... insta:@liliom_shirini
🤵👰۱۳۹۷/۶/۱۴ لیلا انصاری. متولد۷۴. معلم زبان. شوش دانیال
بندر بوشهر🌊 🗽رشته حقوق,مربی سفره آرایی🥑 instagram:food.designer98
کاربر فعال سرآشپز پاپیون