عکس کیک شیفون
shayli
۹۳
۵.۲k

کیک شیفون

۲۲ مهر ۹۸
سلام دوستان مهربون پاپیونی، از همراهیه صمیمانتون بینهایت ممنونم❤
این کیکو اواخر اردیبهشت ماه برای تولد دختر گلم درست کرده بودم، کیک پایه کیک شیفون هست کلیپ تهیه و تزیین کیک رو براتون میفرستم.
کیک شیفون
موادلازم :
آرد سفید: 2 پیمانه
تخم مرغ: 6 عدد
بکینگ پودر: 2 قاشق چای خوری
نمک: 1/4قاشق چایخوری
وانیل: نصف قاشق چایخوری
شکر: 1و 1/4 پیمانه
پودر تار تار: 1/4 قاشق چای خوری
شیر: 3/4 پیمانه
روغن مایع: 3/4 پیمانه
 طرز تهیه:
قالبتون باید گود باسه حداقل ده سانتی متر ارتفاع وحدود بیست سانت قطرداشته باشه،من از یه قالب و به قابلمه استفاده کردم.کف قالب کاغذ روغنی بیاندازید سپس با مقدار کمی روغن چرب کنید، زاویه ی قالب را با دقت چرب کنید، دیواره را کمتر چرب کنید تا کیک خوب بالا بیاید. آرد، بیکینگ پودر و نمک راسه بار الک کنید، زرده و سفیده را جدا کنید. سفیده تخم مرغ را با پودر تارتار با همزن برقی هم بزنید تا سفید و پفکی شود سپس نصف شکر را کم کم با آن مخلوط کنید. کاسه راداخل یخچال بذارید .زرده تخم مرغ را با وانیل و باقیمانده ی شکر همزده تا کرم رنگ و کشدار شود. سپس کمی شیر و کمی آرد را به نوبت به این مخلوط اضافه کنید تا آرد و شیر تمام شود، همچنان با دور کند همزن بزنید وروغن مایع راسریع ویکدفعه داخل خمیر بریزید و کمی با همزن بزنید وهمزن را خاموش کرده و سفیده تخم مرغ رااز یخچال درآورید وبا لیسک با خمیر مخلوط کنید . مایه را در قالب ریخته و چند ضربه به آن زده تا حبابهای هوا خارج شوند . قالب را درون فری که ازقبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد قراردهید. کیک زیاد پف می کند و رویش سرخ می شود ، ولی چون پف کیک زیاد است داخلش با یک ساعت نمی پزد . بعد از یک ساعت و ده دقیقه، پخت کیک را خیلی سریع با خلال چوبی بلند امتحان کرده ، در فر را ببندید .( البته دمای فرهای مختلف با هم فرق میکند)وقتی تصمیم گرفتید فر را خاموش کنید ، بگذارید کیک 5 دقیقه ی دیگر درون آن بماند و سپس آنرا خارج نمائید .
بقیه مراحل توی کلیپها معلومه،
من از فوندانت آماده استفاده کردم و خودم با رنگ مایع ژله ای رنگ کردم و خوب ورز دادم تا همه ی قسمتهای فوندانت رنگی شد.
خامه ی فرم گرفته هم از مارک به تک استفاده کردم کلیپ فرم دادن خامه رو هم گرفتم تو استوری براتون میذارم.
در آخر سه تا بادکنک معمولی رو کمی باد کردم و درشونو محکم بستم و با یه نخ بهم وصل کردم بعد با همون نخی که سه تا بادکنکو بستم هرسه تا بادکنکو به میله بستم و میله رو داخل کیک قرار دادم.
#کیک_شیفون#کیک_تولد
...
نظرات