مواد لازم

لازانیا پای

۱۰
مواد اصلی
لازانیا
۱۴ ورق
روغن زیتون
۲ قاشق غذا خوری
هویج خرد شده
۱.۵ پیمانه
کدو سبز خرد شده
۲ پیمانه
سیر رنده شده
۴ حبه
قارچ تازه
۳ پیمانه
اسفناج ریز و تازه
۳۰۰ گرم
ریحان تازه
۲ قاشق چای خوری
تخم مرغ هم زده
۱ عدد
پنیر ریکوتا
۴۲۵ گرم
پنیر پارمیجانو (پارمیزان یا پارمسان) رنده شده
۱/۳ پیمانه
نمک
۱/۲ قاشق چای خوری
فلفل سیاه
۱/۴ قاشق چای خوری
سس گوجه فرنگی پاستا به ریحان
۷۵۰ گرم
پنیر موزارلا (موتزارلا) رنده شده
۲ پیمانه
رزماری تازه (اختیاری)
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

لازانیا پای

طرز تهیه

لازانیا پای

درجه سختی
زمان تهیه ۶۰
دقیقه
زمان پخت ۵۰
دقیقه
۱
فر را با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت گرم کنید. لازانیا را در آب و نمک بپزید و آبکش کنید. آنها را دوبار با آب سرد آبکش کنید.
۲
در یک تابه بزرگ، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را روی حرارت متوسط گرم کنید. هویج، کدوسبز و نیمی از سیرها را اضافه کنید و تفت دهید. آنها را ۵ دقیقه بپزید تا سبزیجات کمی نرم شوند.
۳
سپس آنها را درون یک کاسه بریزید. بقیه روغن را درون تابه بریزید و قارچ‌ها و بقیه سیرها را اضافه کنید. ۵ دقیقه تفت دهید و سپس اسفناج را اضافه کنید.
۴
یک تا دو دقیقه تفت دهید تا اسفناج‌ها آب بیندازند. با قاشق آنها را درون کاسه جداگانه بریزید. ریجان را به مخلوط قارچ اضافه کنید و کنار بگذارید.
۵
در یک کاسه کوچک، تخم‌مرغ‌ها را هم بزنید. پنیر ریکوتا، پارمسان، نمک و فلفل را اضافه کنید و کنار بگذارید.
۶
برای درست کردن پای لازانیا، یک قالب گرد را انتخاب کنید. کف آن را با روغن چرب کنید. نصف پیمانه سس پاستا کف آن بریزید. یک لایه نودل لازانیا بچینید. روی آن سس گوجه‌فرنگی بمالید.
۷
مخلوط اسفناج و قارچ را بریزید. نیمی از مخلوط پنیر ریکوتا را روی آن بریزید. یک لایه دیگر لازانیا بچینید. یک لایه سس و بعد، مخلوط سبزیجات را بریزید.
۸
روی آنها پنیر بپاشید و لایه دیگری لازانیا بچینید. باقی مانده مخلوط اسفناج را به همراه پنیر ریکوتا باقی مانده بریزید. یک لایه لازانیا و یک لایه سس گوجه‌فرنگی بریزید. با کف دست کمی آنها را به پایین فشار دهید.
۹
روی قالب یک لایه فویل بکشید و به مدت ۴۵ دقیقه در فر بگذارید. پنیر بریزید و دوباره ۱۵ دقیقه دیگر بپزید. پس از پخت، ۱۵ دقیقه قالب را بیرون بگذارید تا کمی خنک شود و سپس آن را بیرون بیاورید. توجه داشته باشید که قالب کمربندی باشد که لازانیا پای سالم خارج شود. با برگ‌های تازه رزماری تزئین و سرو کنید.
سایر نکات

لازانیا پای

این پای خوشمزه و زیبا مملو از سبزیجات و انواع پنیرها است. به افرادی که نمی‌خواهند گوشت یا مرغ بخورند، توصیه می‌کنیم این لازانیا را تهیه کنند.
نظرات دستور پخت

لازانیا پای