مواد لازم

لازانیا

۵
مواد اصلی
لازانیا
۱ بسته
پیاز
۱ عدد
گوشت چرخ کرده
۳۰۰ گرم
کوکتل دودی
۶ عدد
قارچ
۲۵۰ گرم
پنیر پیتزا
۲۵۰ گرم
فلفل دلمه ای رنگی
به مقدار لازم
جعفری تازه و خرد شده
۱۰۰ گرم
رب گوجه ‌فرنگی
۲ قاشق غذا خوری
کره و روغن مایع
به مقدار لازم
آویشن و نمک و زردچوبه
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

لازانیا

طرز تهیه

لازانیا

درجه سختی
زمان تهیه ۴۰
دقیقه
زمان پخت ۱۵
دقیقه
۱
پیاز را نگینی ریز خرد میکنیم و در کمی روغن و مقدار کمی کره تفت میدهیم و بعد گوشت چرخ کرده، کوکتل نگینی شده و فلفل دلمه ای نگینی شده را اضافه می کنیم وکمی تفت می دهیم
۲
بعد ار آن ۲ قاشق رب گوجه فرنگی و ادوبه جات نامبرده ونمک و جعفری را اضافه میکنیم و روی شعله کم میگذاریم تا مواد خوب تفت داده شده و پخته شود در آخر هم قارچ خرد شده را به مواد اضافه می کنیم و بعد از ۱۰ دقیقه زیر مواد را خاموش میکنیم و کنار می گذاریم.
۳
در یک قابلمه آب میریزیم و روی شعله گاز میگذاریم تا جوش بیاید نمک و یک قاشق روغن هم اضافه میکنیم وقتی آب به جوش آمد لازانیا ها را به آرامی و یکی یکی در آب جوش میریزیم ومدت ۷ یا ۸ دقیقه زمان میدهیم تا لازانیا نرم شود بعد در آبکش میریزیم وکمی آب سرد روی آن میریزیم.
۴
کف ظرف پیرکس مورد نظر را با کمی کره چرب میکنیم و اولین ورقه لازانیا را میگذاریم و روی آن را کمی سس قرمز و پنیر پیتزا میریزیم و مواد را روی ورقه لازانیا میریزیم و ورقه بعدی را روی مواد میگذاریم و به همان ترتیب ادامه میدهیم تا ورقه های لازانیا تمام شود در آخر هم پنیر پیترا روی آخرین ورقه میریزیم.
۵
و بمدت ۱۰ دقیقه در ماکروفر میگذاریم (درحالت پخت ترکیبی) و ۲ دقیقه هم در حالت گریل میگذاریم تا روی لازانیا طلایی شود ،در فر هم میتوانید اینکار را انجام دهید.
۶
لازانیا آماده سرو است
تصاویر مراحل تهیه

لازانیا

بیشتر
نظرات دستور پخت

لازانیا