عکس مسقطی انجیر
این مسقطی بسیار خوشمزه وهم پر خاصیت است ، اگر انجیر تازه در دسترس نداشتین مشکلی نیست با انجیر خشک هم میشه درست بکنید ، به این روش که انجیر خشک مقداری آب گرم روی آن بریزید وبعد در قابلمه وحدود 8 دقیقه تا روی شعله ملایم بپزه بعد که سرد شد به صورت پوره در آورید بعد برای پخت مسقطی استفاده کنید .
...
مواد لازم

مسقطی انجیر

۴
مواد اصلی
نشاسته گل سفید
۱ لیوان
شکر
۱.۵ لیوان
انجیر خشک یا تازه
۱/۲ لیوان
آب
۳ لیوان
زعفران دم کرده غلیظ
به مقدار لازم
گلاب
۱/۲ لیوان
روغن مایع
۱/۲ لیوان
هل
۱/۲ قاشق چای خوری
خلال پسته یا بادام
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

مسقطی انجیر

دسر مسقطی میان وعده شیرینی حلوا عصرانه
طرز تهیه

مسقطی انجیر

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
ابتدا نشاسته گل را با دو لیوان آب مخلوط کنید وکنار بگذارید . اگر انجیر تازه در دسترس داشتین با یک لیوان آب مخلوط وبعد داخل غذاساز به پوره تبدیل کنید ،اگر انجیر تازه در دسترس نبود از انجیر خشک هم می تونید برای پخت این مسقطی استفاده بکنید . انجیر خشک را داخل قابلمه با کمی آب گرم بریزید و روی شعله گاز بگذارید تا حدود ۸دقیقه بپزه بعد از سرد شدن داخل غذاساز ریخته وبه صورت پوره در آورده وبرای پخت استفاده کنید .
۲
مرحله پخت مسقطی : بهتره برای پخت مسقطی از قابلمه مس یا تفلون استفاده کنید ، داخل قابلمه نشاسته مخلوط با آب وشکر وپوره نرم انجیر را اضافه کرده وسپس روی شعله گاز قرار دهید .
۳
مواد را در زمان پخت هم بزنید تا نشاسته خوب مخلوط وگلوله مانند نشود،وبا حرارت ملایم تا حلوا بپزد .سپس زعفران دمکرده غلیظ را اضافه کنید .
۴
در مرحله بعدی نشاسته کم کم در حال غلیظ شدن است که روغن مایع را کم کم اضافه بکنید وهمچنان به هم زدن ادامه بدهید تا حلوا مسقطی کم کم غلیظ شود .
۵
سپس هل وگلاب را اضافه کنید و مواد حلوا را هم بزنید تا مخلوط شود وبعد خلال بادام را اضافه کنید .
۶
مواد حلوا مسقطی را داخل سینی ریخته وروی آن خلال پسته ویا بادام بریزید وبعد از سرد شدن داخل یخچال به مدت ۲ساعت بگذارید وبعد برش بزنید . این مسقطی بسیار خوشمزه وپر خاصیت است.
سایر نکات

مسقطی انجیر

*دستور پخت حلوا مسقطی انجیر با آب هم خیلی خوشمزه تر وماندگاریش چند روز بیشتر وهم بافت حلوا منسجم است ،که در پخت این حلوا بنابر زائقه بعضی میزان آب نصف وشیر هم نصف استفاده میکنند که من استفاده نکردم وطبق همین روشی که درست کردم خیلی خوشمزه تر شد .
عکس و تصاویر ارسالی از مسقطی انجیر
نظرات دستور پخت

مسقطی انجیر