مواد لازم

ته چین اسفناج

۵
مواد اصلی
برنج
۲ پیمانه
تخم مرغ (زرده)
۳ عدد
ماست‏
۴ قاشق سوپ خوری
گوشت چرخ‌ کرده
۲۵۰ گرم
پیاز بزرگ
۲ عدد
اسفناج
۵۰۰ گرم
کره
۲۵ گرم
روغن مایع
به مقدار لازم
نمک و فلفل
به مقدار لازم
پودر زعفران
۱ قاشق چای خوری
کلمات کلیدی

ته چین اسفناج

طرز تهیه

ته چین اسفناج

درجه سختی
زمان تهیه ۶۰
دقیقه
زمان پخت ۱۲۰
دقیقه
۱
برنج را بشویید و همراه مقداری نمک به مدت حداقل ۲ساعت خیس کنید.
۲
در این فاصله زمانی، اسفناج را پاک کنید و پس از شستن، به صورت درشت خرد کنید.
۳
پیاز را پوست بکنید و به صورت خلالی خرد کنید.
۴
در تابه‌ای متوسط، مقداری روغن بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود. پس از آن، پیازهای خلال شده را در روغن به اندازه‌ای تفت دهید تا طلایی رنگ شود؛ بعد اسفناج خرد شده را به آن اضافه کنید و کمی نمک روی آن بپاشید.
۵
پس از اینکه اسفناج نیز سرخ شد، شعله اجاق گاز را خاموش کنید و مخلوط پیاز و اسفناج سرخ شده را کنار بگذارید
۶
یک عدد پیاز را در گوشت چرخ کرده، رنده کنید و بعد از اضافه کردن نمک و فلفل و یک قاشق سوپ‌خوری محلول زعفران، آن را در روغن داغ شده در تابه، تفت داده و بپزید.
۷
پس از آنکه گوشت سرخ شد و آب آن نیز تبخیر شد، حرارت را خاموش کنید
۸
داخل قابلمه متوسطی تا نیمه آب بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا آب به جوش آید. سپس برنج را در آب در حال جوش بریزید و پس از نیم‌پز شدن، داخل سبد آبکشی کنید
۹
کاسه بلوری بزرگی آماده کنید و زرده‌های تخم‌مرغ را در آن بریزید. سپس ۴ قاشق ماست به آن اضافه کنید و پس از افزودن ۲ قاشق باقیمانده محلول زعفران، مخلوط را خوب با چنگال هم بزنید.
۱۰
برنج آبکش‌شده را داخل کاسه بریزید و با قاشق بزرگ، آرام مخلوط کنید تا برنج کاملا به مخلوط ماست، زعفران و تخم‌مرغ آغشته شود
۱۱
در یک تابه گود و نچسب، مقداری روغن و نیمی از برنج را داخل آن بریزید. سپس مخلوط اسفناج و پیاز داغ را روی برنج بریزید و با پشت قاشق، سطح آن را صاف کنید تا به طور یکنواخت روی برنج پخش شود.
۱۲
گوشت چرخ کرده، لایه بعدی این ته‌چین است؛ بنابراین سطح اسفناج را با گوشت سرخ شده به طور کامل بپوشانید.
۱۳
در مرحله آخر، باقیمانده برنج را روی گوشت بریزید و دوباره با پشت قاشق، سطح آن را صاف کنید.
۱۴
حالا تابه را با در روی شعله متوسط اجاق‌گاز قرار دهید. پس از اینکه بخار از تابه بیرون زد، زیر آن را کم کنید و کره را با کمی روغن روی برنج بریزید و آن را دم کنید.
۱۵
مدت زمان لازم برای دم کشیدن ته‌چین اسفناج، حدود ۲ساعت است. پس از این مدت، یک سینی یا دیس گرد را بر دهانه تابه قرار دهید و آن را برگردانید.
تصاویر مراحل تهیه

ته چین اسفناج

بیشتر
سایر نکات

ته چین اسفناج

ته‌چین را به جای اجاق گاز، داخل فر نیز می‌توانید درست کنید. بنابراین به جای تابه از ظرف پیرکس گرد استفاده کرده و پس از چرب کردن کف و دیواره ظرف با کمی روغن، مطابق روش فوق مواد را به صورت لایه لایه بریزید؛ سپس ظرف را روی طبقه وسط فر ـ که از پیش به مدت یک ربع روی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم شده است ـ قرار دهید. مدت زمان لازم برای پخت ته‌چین در فر، یک ساعت و نیم است.
نظرات دستور پخت

ته چین اسفناج