عکس سالاد سزار مخصوص
از : shayli
https://sarashpazpapion.com/picture/2136913
...
مواد لازم

سالاد سزار مخصوص

۴
مواد اصلی
سینه مرغ
۲ عدد
کاهو
۱ بوته
نان تست
۵ عدد
پنیر پارمزان
۴ قاشق غذا خوری
روغن زیتون
۱/۲ پیمانه
سس مایونز
۳ قاشق غذا خوری
سس خردل
۲ قاشق غذا خوری
سرکه بالزامیک
۲ قاشق غذا خوری
سیر
۳ حبه
آب لیمو ترش
۱ عدد
نمک و فلفل
به مقدار لازم
طرز تهیه

سالاد سزار مخصوص

درجه سختی
زمان تهیه ۲۰
دقیقه
زمان پخت ۲۰
دقیقه
۱
ابتدا از چند ساعت قبل سینه های مرغ را با یک عدد پیاز خلالی،یک حبه سیر خلالی،نمک و فلفل و زردچوبه،یک قاشق سرکه بالزامیک،یک قاشق روغن زیتون میذاریم توی ظرف دربسته و تو یخچال میذاریم تا مزه دار بشه،من از شب قبل گذاشتم.
۲
سه عدد سیر را رنده میکنیم و نصفشو به چهار پنج قاشق روغن زیتون اضافه میکنیم و هم میزنیم تا سیر و روغن زیتون با هم مخلوط شوند و روغن با سیر مزه دار شود،
۳
کناره های نان تست را جدا میکنیم و نان تستها رو با چاقو به مربعهای کوچیک تقسیم میکنیم و روغن زیتونی که با سیر مزه دار شده را روش میریزیم و توی تابه حرارت میدیم تا برشته شود،نانها رو هم میزنیم تا همه ی قسمتهاش برشته شود.قسمتهای جوان کاهو را میشوریم و میذاریم آبش بره بعد به قطعات دو سانتی برش میزنیم.
۴
سینه های مرغ مرینت شده را با بیفتک کوب میکوبیم و گریل میکنیم البته من چون تابه گریل نداشتم به جاش مرغو داخل ماهیتابه با مقدار کمی روغن زیتون سرخ کردم.
۵
برای سس سالاد سزار،یک چهارم پیمانه روغن زیتون،سه قاشق سس مایونز،بقیه سیر رنده شده،دو قاشق سس خردل،۱ قاشق غ سرکه بالزامیک،سه قاشق غ پنیر پارمزان،آب یک عدد لیموترش و نصف قاشق مرباخوری نمک و فلفل را با هم مخلوط میکنیم.
۶
توی ظرف سالاد کاهو میریزیم و نانهای تست برشته شده را روش میچینیم و مقداری از سس سالاد را توی قیف میریزیم و روی سالاد میریزیم و سینه مرغ گریل شده را برش میزنیم و روی سالاد میذاریم و روش پنیر پارمزان و گوجه گیلاسی و به دلخواه زیتون بدون هسته برای تزئین میذاریم. موقع سرو بقیه سس سالادو روی سالاد میریزیم ونوش جان میکنیم.
نظرات دستور پخت

سالاد سزار مخصوص