مواد لازم

نان ساندویچی پاکتی

۴
مواد اصلی
آب ولرم
۱/۲ پیمانه
شیر ولرم
۱/۲ پیمانه
روغن مایع
۱/۴ پیمانه
کره
۶۰ گرم
خمیر مایه
۱ قاشق غذا خوری
شکر
۱ قاشق غذا خوری
نمک
۱/۲ قاشق چای خوری
آرد
۳ پیمانه
کنجد
به مقدار لازم
تخم مرغ (زرده) (برای رومال)
۱ عدد
زعفران دم کرده (برای رومال)
۱ قاشق چای خوری
کلمات کلیدی

نان ساندویچی پاکتی

نان ساندویچی فینگر فود فست فود میان وعده عصرانه
طرز تهیه

نان ساندویچی پاکتی

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۳۰
دقیقه
۱
خمیر مایه را با آب و شکر کمی هم زده میگذاریم تا عمل بیاد تا از سالم بودن ان مطمین شویم(۵تا ۱۰ دقیقه در آن را بپوشانید و کنار بگذارید)
۲
بقیه مواد به غیر از آرد نمک و کره را باهم مخلوط کرده هم میزنیم. آرد و نمک را افزوده با قاشق هم میزنیم تا جایی که مواد خمیری شود بین ۲ و نیم تا ۳ و نیم پیمانه بسته به آردی که استفاده میکنید آرد نیاز داره برای من کمتر از ۳ پیمانه برد. اصلا آرد زیادی اصافه نکنید.
۳
خمیر را به سطح کار انتقال داده کره نرم تکه تکه شده را در حین ورز دادن به خورد خمیر بدهید و حسابی ورز دهید دست خود را با همان کره چرب کنید تا بهتر بتوانید با خمیر کار کنید اصلا سعی نکنید تمام چسبندگی خمیر را با آرد بگیرید کمی شل و چسبناک بودن خمیر در نهایت نان بهتری به شما خواهد داد به شرط خوب ورز دادن ۱ ربع باید ورز دهید و اگر ورزدادن اصولی بلد نیستید خمیر را حدود ۱۰۰ مرتبه به سطح کار بکوبید.
۴
یکی از مهمترین اصول پخت یک نان خوب همین ورز دادن اصولی است که خیلی هم لذت بخش است! خمیر را در طرف چرب شده قرار داده ۱ تا ۲ ساعت در جای گرم بگذارید تا حجم خمیر دو برابر شود.
۵
از خمیر چونه هایی هم اندازه بگیرید اندازه یک پرتقال کوچک خوب است هر چونه را با وردنه یا دست باز کنید به ضخامت حدود نیم سانت میتوانید کاتر بزنید تا دایره منطمی داشته باشید من کاتر نزدم خمیر را از وسط تا زده باز یه تای دیگر میزنیم تا مثلثی شکل شود برای اینکه لایه ها به هم نچسبند میتوانید با انگشت کمی روغن مایع به لبه های خمیر بزنید حین تا کردن.
۶
خمیرها را داخل سینی فر که کمی چرب کردید یا کاعذ روغنی انداختید کنار هم بافاصله بچینید و ۱۰ دقیقه استراحت دهید.
۷
رومال زده کنجد بپاشید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید دما و مدت فر ممکن است متفاوت باشد هروقت از کناره ها نان شروع به طلایی شدن کرد یعنی نان شما تقریبا پخته میتوانید چند دقیقه گریل کنید برای طلایی شدن روی نان.
۸
بعد از درآوردن از فر روی اون یه پارچه نخی که خیلی کم نمدار کردین بکشید و اجازه بدین تا از داغی بیفتن داخل نونها رو با مواد دلخواه پر کنید. نوش جان
سایر نکات

نان ساندویچی پاکتی

می توانید از سفیده تخم مرغ باقیمانده برای داخل نان استفاده کنید (در صورت تمایل)
این نان برای انواع ساندویچ ها کاربرد دارد و برای مهمانی ها و تغذیه کودکان دلبند شما گزینه مناسبی می باشد
مقدار نمک و شکر دستور با توجه به نوع استفاده قابل تغییر می باشد
میتونید بجای شیر همون مقدار آب و بجای کره همون مقدار روعن مایع بزنید اما توصیه ام اینه که طبق دستور پیش برین تا بهترین نتیجه رو بگیرین
مراحل دستور رو با عکس ارسالی خودم میفرستم
امیدوارم دستور مفید واقع شود
عکس و تصاویر ارسالی از نان ساندویچی پاکتی
نظرات دستور پخت

نان ساندویچی پاکتی