عکس پنکیک پفکی ژاپنی
پنکیک ژاپنی در واقع همون پنکیک آشنای خودمونه با همون طعم و مزه منتهی با این تفاوت که خیلی پفی تر و سبک تره و ارتفاع بیشتری داره و با کمک قالب درست میشه پیشنهاد میکنم که حتما این نوع پنکیک رو تهیه کنین چون درسته که مواد تشکیل دهنده اش همون مواد همیشگیه ولی به خاطر  بافت سبک و پفی ای که داره خیلی لذیذ تره و خیلی بهتون میچسبه…
...
مواد لازم

پنکیک پفکی ژاپنی

۳
مواد اصلی
آرد سفید
۱.۵ پیمانه
بیکینگ پودر
۲ قاشق چای خوری
پودر قند
۳ قاشق غذا خوری
نمک
۱/۲ قاشق چای خوری
شیر
یک و یک چهارم پیمانه
پودر وانیل
نوک قاشق چای خوری
کره آب شده
۴۰ گرم
زرده تخم مرغ
۱ عدد
سفیده تخم مرغ
۳ عدد
سرکه سفید
۱/۴ قاشق چای خوری
کلمات کلیدی

پنکیک پفکی ژاپنی

پنکیک دسر
طرز تهیه

پنکیک پفکی ژاپنی

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۳۰
دقیقه
۱
برای تهیه این پنکیک خوشمزه ابتدا شیر، کره، زرده تخم مرغ، پودر شکر و وانیل رو داخل یه کاسه بریزین و بعد با یه همزن دستی بزنینشون تا مواد با هم مخلوط و یکدست بشن.
۲
حالا داخل یه کاسه بزرگ آرد، بیکینگ پودر و نمک رو با هم مخلوط کنین.
۳
مخلوط شیر و زرده تخم مرغ رو به مواد خشک اضافه کنین و با یه همزن دستی هم بزنین تا یکنواخت بشن.
۴
بعد تو یه کاسه بزرگ دیگه سفیده های تخم مرغ رو که بهشون سرکه سفید رو اضافه کردین با همزن بزنین تا خوب پف کننو بالا بیانو شکل بگیرن.
۵
یک سوم سفیده زده شده رو به مخلوط آرد اضافه کنین و خیلی آروم همشون بزنین تا مخلوط بشن. این مقدار سفیده کمک میکنه تا مخلوط یکم رقیق تر بشه تا بعدا وقتی مابقی سفیده رو اضافه میکنیم احتیاجی به هم زدن زیاد برای مخلوط شدن نباشه و اینطوری پف دو سوم باقیمانده سفیده ها کمتر میخوابه.
۶
حالا بقیه سفیده زده شده رو اضافه کنین و خیلی آروم مخلوط رو فولد کنین از همزدن زیاد خودداری کنین تا پف سفیده نخوابه
۷
دیواره داخلی یه قالب حلقه ای که ترجیحا حدود ۶ الی ۷ سانت قطر و حدود ۴ سانت ارتفاع داره رو چرب کنین و داخل یه ماهیتابه کاملا نچسب که روی حرارت ملایمه بذارین. البته در صورتی که تعداد بیشتری قالب داشته باشین میتونین زودتر پنکیک هارو حاضر کنین و همزمان داخل ماهیتابه بذارینشون.
۸
نصف قالب رو با مایه پنکیک پر کنین.حالا در ماهیتابه رو ببندین و اجازه بدین تا پنکیک برای حدود ۵ دقیقه بپزه تا هم پف کنه و بالا بیاد و هم کفش طلایی بشه.
۹
قالب رو به آرومی برگردونین تا طرف دیگه هم طلایی بشه و پنکیک مغز پخت بشه باز هم در بسته باشه.
۱۰
حالا پنکیکتون حاضره و کافیه تا از قالب جداش کنینو در بیارین.میتونید وقتی داغه روش کره بمالید و عسل بریزید تا ذوب بشن و یا با شکلات نوش جان کنید.
سایر نکات

پنکیک پفکی ژاپنی

قالبتون ترجیحا هیچ شیاری نداشته باشه و گرده ساده باشه بهتره. قالب طرح دار اذیتتون میکنه?
نظرات دستور پخت

پنکیک پفکی ژاپنی