مواد لازم

رولت سینه بوقلمون و سبزیجات

۸
مواد اصلی
نمک و فلفل و روغن زیتون
به مقدار لازم
رب گوجه ‌فرنگی یا سس قرمز
۴ قاشق غذا خوری
کدو حلوایی
به مقدار لازم
کالباس
۱۰ ورق
زرشک
۱/۴ لیوان
لوبیا سبز
۲۰ عدد
هویج
۲ عدد
ترخون
۱/۴ لیوان
جعفری خرد شده
۱ لیوان
گشنیز خرد شده
۱ لیوان
سیر
۵ حبه
نعنا خشک
۲ قاشق چای خوری
تخم مرغ
۲ عدد
سینه بوقلمون
۱ عدد
کلمات کلیدی

رولت سینه بوقلمون و سبزیجات

طرز تهیه

رولت سینه بوقلمون و سبزیجات

درجه سختی
زمان تهیه ۶۰
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید و با مقداری نمک و فلفل بزنید تا کف کند سپس زرشک ، گشنیز ، جعفری ، نعنا خشک و ترخون را اضافه و مخلوط کنید.
۲
داخل قابلمه مقداری روغن بریزید و مایه ای که اماده کرده اید را داخل روغن داغ بریزید و با حرارت متوسط دو طرف آن را سرخ کنید ( روش تهیه مانند کوکو سبزی است اما نیازی به سرخ شدن بیش از اندازه نیست ).
۳
سینه بوقلمون را ۱ شب در یخچال استراحت دهید تا خوب سرد شود سپس سینه بوقلمون را از پشت ( بخش چربی پوست زیر کار باشد ) ، روی سطح کار قرار دهید و بکوبید تا پهن شود ( روی ان کیسه فریزر قرار میدهید و آرام میکوبید تا پهن شود ).
۴
پس از اینکه سینه بوقلمون پهن شد سیرها را از وسط نصف کنید و روی سطح گوشت قرار دهید سپس سبزی آماده را در مرکز آن قرار دهید
۵
و بعد روی آن را با چند لایه کالباس پر کنید.
۶
هویج ها را پوست بکنید و به صورت نوارهایی بلند و باریک برش بزنید ، کدو حلوایی را نیز به شکل و اندازه هویج ببرید و کنار برش های هویج قرار دهید و در انتها نیز لوبیاها را روی مواد بگذارید.
۷
سینه بوقلمون را از دو طرف با دقت جمع کنید به صورتی که مواد در مرکز سینه بوقلمون قرار بگیرد ( همانند رولت جمع کنید ) ، با استفاده از نخ یا سیم اطراف بوقلمون را خوب ببندید و روی سطح پوست و همچنین لایه بین گوشت و پوست را با مقداری روغن زیتون ماساز دهید و در انتها نمک و فلفل بپاشید.
۸
داخل ظرف فر چند عدد سیب زمینی ، پیاز ، هویج ، سیر یا موسیر و … بریزید و گوشت بوقلمون را روی این مواد قرار دهید
۹
سپس روی ظرف را کامل با آلمینیوم بپوشانید و داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید.
۱۰
پس از این مدت زمان ظرف را از فر خارج کنید و پوشش المینیومی را بردارید و مجدد به مدت ۳۰ – ۴۰ دقیقه داخل فر قرار دهید تا گوشت بوقلمون طلایی شود ( در این مرحله ۱ لیوان اب داخل ظرف بریزید تا رطوبت در ته ظرف موجب سوختن سبزیجات نشود ).
۱۱
پس از پخت بوقلمون را از فر خارج کنید و پوشش آلمینیومی را مجدد روی گوشت قرار دهید ( برای حفظ رطوبت گوشت ) ، ۱۵ دقیقه صبر کنید تا گوشت کمی خنک شود
۱۲
سپس پوشش را بردارید و گوشت را به صورت رولت برش بزنید و همراه با سس دلخواه سرو کنید.
تصاویر مراحل تهیه

رولت سینه بوقلمون و سبزیجات

بیشتر
نظرات دستور پخت

رولت سینه بوقلمون و سبزیجات