مواد لازم

چیز کیک کیوی

۶
مواد اصلی
پودر ژله با طعم کیوی
۱ بسته
ماست‏
۱ لیوان
شکر
۱ لیوان
کره
۵۰ گرم
تخم مرغ
۲ عدد
خامه‏
۱۵۰ گرم
پنیر خامه ای
۲۰۰ گرم
پودر بیسکویت
۱ لیوان
کلمات کلیدی

چیز کیک کیوی

طرز تهیه

چیز کیک کیوی

درجه سختی
زمان تهیه ۶۰
دقیقه
زمان پخت ۴۰
دقیقه
۱
بیسکوئیت ها را بکوبید یا با میکسر بزنید تا خوب پودر شوند سپس با کره مخلوط کنید تا نرم و خمیری شوند.
۲
مخلوط کره و بیسکوئیت را کف قالب بریزید و خوب پهن کنید ( باید خوب فشار دهید تا مواد کف قالب پرس شوند ) سپس قالب را ۱۰ دقیقه درون فر با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید تا بپزد.
۳
در این مدت میتوانید مایه چیز کیک را اماده کنید : ماست ، پنیر خامه ای و شکر را مخلوط کنید سپس خامه را اضافه نمائید ، تخم مرغ ها را تک تک اضافه کنید ( زیاد هم نزنید و فقط تا حدی که مواد مخلوط شوند کافی میباشد ).
۴
مخلوط آماده شده را روی بیسکوئیت ها بریزید و مجدد برای ۳۰-۴۰ دقیقه داخل فر با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید ( پس از پخت چیز کیک نباید خشک شود و میان چیز کیک باید کمی شل باشد ) ، پس از پخت حدود ۱-۲ ساعت اجازه دهید چیز کیک داخل فر بماند سپس با قالب به مدت ۴-۵ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سفت شود.
۵
پودر ژله کیوی را با نصف لیوان اب جوش حل کنید و پس از شفاف شدن به ان نصف لیوان اب سرد اضافه کنید ( مقدار مایعی که برای اماده کردن ژله استفاده میشود نصف مواقع دیگر است چون کیوی موجب شل شدن ژله میشود ) ، ژله اماده را با مقداری مارمالاد کیوی مخلوط کنید و روی چیز کیک بریزید.
۶
پس از مدت زمان لازم برای سرد شدن مواد و بسته شدن ژله ان را از یخچال خارج کنید و با خامه تزئین نمائید سپس برش بزنید و سرو کنید.
نظرات دستور پخت

چیز کیک کیوی