خوراککده
خوراککده
کباب ماهی شیر

کباب ماهی شیر

۳۰ شهریور ۹۸
مواد لازم:
ماهی شیر ۸۰۰-۱۰۰۰گ
خامه ۳ ق س
لیمو شیرازی ۲ ع
پیاز رنده شده ۱ ع متوسط
زنجبیل خرد شده ۱ ق چ
زعفران دم کرده ۲ ق س
کره آب شده ۱ ق س
روغن زیتون ۲ ق س
نمک و فلفل سیاه

طرز تهیه : مواد را با هم مخلوط کرده و به ماهی آغشته و به مدت ۴ ساعت در یخچال قرار داده تا مرینت شود سپس روی باربیکیو یا گریل پخته و نوش جان می کنیم .
سبزیجات مورد علاقه را هم به کمی کره یا روغن زیتون آغشته و در کنار کباب سرو کنید .
نوش جان و گوارای وجودتان
#ماهی_شیر #کباب_ماهی_شیر #گریل_ماهی_شیر #مرینت_ماهی_شیر #خوشمزه
...
ترشی مدیترانه ای

ترشی مدیترانه ای

۲۸ شهریور ۹۸
#زیتون_خوراککده
#ترشی_خوراککده
طرز تهیه
ی سر به تجریش و ی سر به یخچال میزنید و هر چی دم دستتون اومد می ریزید توش 😂😂
و اما جدی جدی اول از همه می ریم سراغ گوجه فرنگیش
گوجه فرنگی را می پزم درسته یا خرد شده با در بسته و شعله زیاد تا آنجایبکه می شود آبش برود و گوجه پخته شود سپس از آبکش با کمک دست و پشت قاشق و گوشتکوب صاف می کنیم کمی نمک و فلفل قرمز اضافه می کنیم البته این را می توان داخل شیشه و با یک ق س روغن روی آن در فریزر ؛ همانجور خوش آب و رنگ تا یکسال نگه داشت
حالا این گوجه را با سرکه سیب گذاشتم کمی روی حرارت تا آب احتمالی گوجه و سرکه بخار شود
دانه بلال آبپز را هم به آن اضافه کردم تا کاملا آبش کشیده شود و پس سرد شدن با زیتون ،قارچ ، هویج خرد شده ، فلفل کبابی ، فلفل سبز تند ، جوانه ماش ، روغن زیتون ، دانه سماق ، پیاز قرمز ، سیاه دانه را داخل شیشه می ریزیم و اگر طاقت آوردیم ۱۰ روز سراغش نمی رویم و بعد از این مدت چه برسه چه نرسه باید خورد
گوارای وجودتان تک تک عزیزانی که دنبال طعم جدیدی از زیتون هستند
...
سینه مرغ با سس بادام زمینی
تقدیم به ورزشکاران و فیتنس های پیج
#سینه_مرغ_خوراککده
#خوشمزه_خوراککده
#فیتنس #ورزشکاری

دو ع سینه مرغ را با ۱/۲ق چ زردچوبه ، ۱ ق چ رب فلفل یا سس فلفل قرمز یا فلفل پرورده دلوسه (من از فلفل پرورده دلوسه استفاده کردم ) ، ۱/۲ پ شیر نارگیل یا شیر معمولی و ۲ ق س سویا سس برای نیم ساعت در یخچال با در بسته مرینیت می کنیم .
سپس در تابه یا گریل با یک ق س روغن کنجد یا زیتون سرخ می کنیم در صورت نیاز بسته به شوری سویا سس قدری نمک و فلفل سیاه روی آن در تابه آسیاب می کنیم .
وقتی یکطرف را ۵-۷ دقیقه با حرارت زیاد سرخ کردیم بر می گردانیم و ۵ دقیقه دیگر آن را حرارت می دهیم .
سپس برداشته و در همان تابه برای تهیه سس آن ۱ ق چ زنجبیل رنده شده ، یک حبه سیر کوچک له شده یا پودر آن ، ۱ ق چ مجدد پرورده فلفل قرمز ، ۱/۲پ کره بادام زمینی ، ۲ ق س سویا سس ، ۱ ق س شکر قهوه ایی یا عسل ، آب ۱/۲ لیموترش تازه ، ۱/۴پ بادام زمینی خرد شده و ۱/۲پ شیر این مواد را مخلوط و وقتی تمامی مزه ها در هم ادغام و کمی غلیظ شد از روی حرارت برداشته و در کنار سینه مرغ سرو می کنیم .
نوش جان و گوارای وجودتان
...
خورش انار آویج
#انار_خوراککده
#گوشت_چرخکرده_خوراککده
#انار #خورش

یک ع پیاز نگینی را همراه با ۲۰۰ گ سبزی خردشده شامل گشنیز، چوچاق،نعناع و اناریجه تفت دهید .
سپس ۱ ۱/۲ ق س رب انار شیرین ، ۱ ق س رب انار ترش ، ۱ ق س رب گوجه فرنگی ، ۱ ق س رب آلوچه را به آن اضافه ک کمی تفت دهید .
سپس ۲۵۰ مغز گردو چرخکرده را به آن اضافه و پس از ۳ دقیقه تفت دادن ۷۵۰ م ل آب اضافه کنید و اجازه دهید ۳ ساعت بپزد
در یکساعت آخر ۴۰۰ گ گوشت چرخکرده را با یک ع پیاز رنده شده و آبگرفته ، زردچوبه ، نمک و فلفل سیاه مخلوط و ورز می دهیم . سپس به صورت کوفته درآورده در تابه تفت داده و به خورش اضافه می کنیم .
در نیم ساعت آخر دو ق س شکر قهوه ای بسته به سلیقه به خورش اضافه می کنیم و با چلو سرو می کنیم .
گوارای وجودتان .
...
سینه مرغ شکم پر با کینوآ
#HEALTHY
#هلسی
#سینه_مرغ_خوراککده
#فیت_شف
#فیتنس

ابتدا ۵ ع قارچ خرد شده را با ۱/۲ق س روغن زیتون یا کنجد تفت می دهیم تا آبش کشیده شود . سپس به ترتیب ۱ حبه سیر له شده ، ۱ پ کینوآ و ۱ ، ۱/۳ پ استاک مرغ بدون چربی ، ۱/۲ق چ نمک ، ۱/۴ق چ فلفل سیاه اضافه می کنیم و اجازه دهید با شعله کم و در بسته به آرامی بجوشد تا بپزد و آب آن تمام شود سپس در صورت دلخواه ۱/۴پ پنیر پارمسان به اضافه کنید .
۲ ع سینه مرغ را قسمت بالای آن را بریده از مواد داخلش می گذاریم ۱/۴ ق چ نمک دریا یا نمک کم سدیم و ۱/۸ق چ فلفل سیاه ریخته و با ۱ ق س روغن سرخ می کنیم .
گوارای وجودتان
...
فریتر کدو

فریتر کدو

۲ مهر ۹۷
#کدو
فریتر در انگلیسی کلوچه غذایی است که می تونیم کوکوی کدو هم نامید .
۲ ع کدو رنده و آبگرفته ، یک ع پیاز رنده و آبگرفته ، یک ع تخم مرغ ، رنده پوست لیمو ترش ، ۱/۲ پ آرد الک شده ، ۱۵۰ گ پنیر رنده شده ، نمک ، فلفل سیاه و قدری آویشن مخلوط و با قاشق برداشته در سینی فر چرب شده می چینیم و با چنگال قدری صاف کرده و برای ۲۵ دقیقه در فر ۱۸۰ می گذاریم .
در نیمه زمان فریتر را برگردانید تا دو طرف طلایی شد .
البته می توان در تابه هم سرخ کرد و با ماست یونانی سرو کرد .
نوش جان و گوارای وجودتان
...
میلک شیک رد ولوت

میلک شیک رد ولوت

۱ مرداد ۹۷
#میلک_شیک #رد_ولوت
یک اسکوپ بستنی وانیلی ، یک ق م عصاره وانیل ، ۲۰۰ م ل شیر کامل ، یک قطره رنگ غذای قرمز ، یک عدد کیک رد ولوت و یک ق س پودر کاکائو را میکس و سرو می کنیم .
برای روی آن ترکیبی از خامه قنادی زده شده با پنیر فیلادلفیا (یا پنیر خامه ای ویلی یا ماسکارپونه ) و سایر موارد دلخواه تزیین و سرو می کنیم .
گوارای وجودتان
...
اسموتی توت فرنگی

اسموتی توت فرنگی

۱۰ خرداد ۹۷
#اسموتی
#توت_فرنگی
۱۵ ع توت فرنگی یخزده یا تازه +۱۰ قطعه یخ ، ۱ اسکوپ بستنی وانیلی ، ۲ ق س ماست توت فرنگی ، ۱ ق س خامه صبحانه ، ۲۰۰ م ل شیر را در بلندر میکس و نوش جان می کنیم
...
شربت توت فرنگی

شربت توت فرنگی

۱۰ خرداد ۹۷
#توت_فرنگی
#نوشیدنی
۲۰۰ گ توت فرنگی ، یک پ شکر ، ۱/۲ پ آب را ۵ دقیقه می جوشانیم سپس له کرده از صافی رد می کنیم با آب ۱/۲لیموترش تازه و مقداری آب مخلوط و میل می کنیم
گوارای وجودتان
...
پیتزا میت لاورز

پیتزا میت لاورز

۸ اردیبهشت ۹۷
#پیتزا
یک حبه سیر له شده را در کمی روغن زیتون تفت می دهیم سپس نیمی از ¼ عدد جوزهندی را در آن رنده می کنیم و ¼ ق چ اروگانو اضافه می کنیم زمانی که عطر و بوی سیر و اوئرگانو به مشام رسید ½ قوطی کنسرو گوجه فرنگی را به آن اضافه و اجازه دهید بپزد و غلیظ شود سپس به میزان دلخواه نمک و فلفل سیاه نیمکوب افزوده و از روی حرارت بر می داریم .
در ظرفی دیگر در کمی روغن زیتون یک حبه سیر له شده ، مابقی جوز هندی رنده شده ، و ¼ ق چ اورگانو را کمی تفت می دهیم وقتی بوی آن بلند شد 70 گ راسته گوساله باریک برش خورده را به آن اضافه می کنیم تا گوشت آبش کشیده و رنگش تغییر کند .
سپس یک عدد فلفل دلمه ای خلال شده (70 گ )، 40 گ کلم بروکلی گل شده ، 15 گرم زیتون حلقه ای و 40 گ قارچ برش خورده را به تابه اضافه و تفت می دهیم .
خمیر پیتزا را با کمک کمی آرد روی سینی فر باز کرده . روی خمیر روغن زیتون می مالیم سپس سس گوجه فرنگی را ریخته و بعد از آن گوشت و سبزیجات ، 60 گ پنیر موزارلا رنده شده ، 20 گ پنیر چدار رنده شده و کمی آب که روی پنیرها اسپری می کنیم و در فر 180 درجه سانتیگراد که از یکربع قبل داغ شده قرار می دهیم
نوش جان و گوارای وجودتان
...
پیتزا هاوایین

پیتزا هاوایین

۸ اردیبهشت ۹۷

120 گ خمیر پیتزا را با کمک 15 گ آرد اضافی در سینی فر باز می کنیم .
برای سس گوجه فرنگی در ظرفی کمی روغن زیتون ریخته یک حبه سیر له شده را در آن 20 ثانیه تفت می دهیم سپس ¼ ق چ اورگانو و 60 گ کمپوت گوجه فرنگی (یک قوطی کوچک) را اضافه کرده و زمانی که غلیظ شد مقداری نمک و فلفل سیاه نیمکوب افزوده و از روی حرارت بر میداریم و نیمی از آن را روی خمیر ریخته و بیقیه را برای سرو کناز می گذاریم .
60 گ پنیر موزارلا رنده شده روی سس می ریزیم .سپس به ترتیب 25 گ بیکن خرد و5-10 دقیقه سرخ شده ، 25 گ کالباس گوشت خرد شده ، دو حلقه آناناس خرد شده (25 گ) ، کمی نمک و فلفل سیاه نیمکوب ، ¼ ق چ اورگانو و 15 گ پنیر موزارلا رنده شده ریخته وروی پنیرها با اسپری آب می پاشیم برای کش بیشتر پنیر سپس در فر 180 درجه سانتیگراد که از یکربع قبل گرم شده قرار می دهیم تا پنیرها آب و روی پیتزا طلایی شود سپس با بقیه سس گوجه سرو می کنیم .
گوارای وجودتان
...
سالاد اسفناج و به با سس کرنبری

هفتاد گرم بی بی اسفناج شسته و خشک شده را در ظرف سرو ریخته . روی آن یک عدد به پوست کنده و برش خورده که با کمی روغن زیتون گریل کرده ایم ، می چینیم .
سپس دو عدد نارنگیرا که از طول بدو نیم کردیم قرار می دهیم سپس دانه های یک عدد انار را روی آن می ریزیم .
برای سس کرنبری
350 گ کرنبری تازه ، ½ پ شکر ، ½ پ شکر قهوه ای ، ½ پ آب ، ½ پ آب پرتقال و ¼ ق چ ادویه پای کدو را می گذاریم 10 دقیقه بپزد .
ادویه پای کدو شامل 3 ق س دارچین ، 2 ق س زنجبیل ، 2 ق س جوز هندی ، ½ ق چ فلفل چیلی و ½ ق چ میخک
این سالاد خوشمزه به همراه سس خوشمزه اش گوارای وجودتان
...
دورچین کدو

دورچین کدو

۲۷ تیر ۹۶

4 عدد کدو سبز را با پوست کن به صورت نوارهای باریک می بریم و برای نیم ساعت در مقداری نم و سرکه مزه دار می کنیم .
چهار ع گوجه فرنگی را فیله و نگینی خرد می کنیم .
تخم های 4 گوجه فرنگی را که در آوردیم با یک عدد گوجه فرنگی دیگر ، 2 حبه سیر کوبیده شده ، به مقدار لازم روغن زیتون ، نمک ، یک ق چ فلفل قرمز یا سس فلفل قرمز را میکس می کنیم . سپس با گوجه فرنگی نگینی ، یک ق چ پودر آویشن ، 30 گرم ریحان خرد شده و کمی نمک مخلوط می کنیم .
برای سرو کدوها را ریخته سس گوجه را روی آن می ریزیم و نوش جان می کنیم .
گوارای وجودتان
...
مشاهده موارد بیشتر
سایر کاربران
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
آقایون فالو نکنن
﷽ I Live in tehran_iran 💟 I love make foods🍦🍕 welcome to my page 🍁
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
23ساله دانشجوی مامائی مامان نی نی تبسم
کاربر فعال سرآشپز پاپیون