عکس شیرینی رینگ آجیلی بدون فر
دستور پخت از ••* کوثرسادات••*
https://sarashpazpapion.com/picture/3092721
...
مواد لازم

شیرینی رینگ آجیلی بدون فر

۲۶
مواد اصلی
روغن جامد یاقنادی یا کره
۱۲۵ گرم
تخم مرغ
۱ عدد
وانیل‏
۱/۴ قاشق چای خوری
آرد
۲۰۰ گرم
نشاسته ذرت
۳۰ گرم
اسانس گل محمدی یا گل رز
چند قطره
پودر قند
۸۰ گرم
نمک
۱ پنس
پودر گل محمدی ‏
۲ قاشق چای خوری
مواد لازم
شکلات
به مقدار لازم
پودر گل محمدی ‏
به مقدار لازم
پودر پسته
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

شیرینی رینگ آجیلی بدون فر

شیرینی شیرینی گل محمدی شیرینی عید
طرز تهیه

شیرینی رینگ آجیلی بدون فر

درجه سختی
زمان تهیه ۱۵
دقیقه
زمان پخت ۱۵
دقیقه
۱
روغن و پودرقند را حدود ۵ دقیقه بزنید تا کاملا یکدست و پوک شود. تخم مرغ و وانیل یا اسانس را اضافه کنید و ۲ دقیقه بزنید. آرد، نشاسته ذرت و نمک سه بار الک شده را به همراه گل محمدی پودر شده به مواد اضافه کنید و ابتدا با لیسک مخلوط کنید سپس در حد ۱۵ ثانیه با همزن بزنید تا یکدست شود و خمیر جمع شود.
۲
اگر خمیر را با کره آماده کردید در نایلون قرار دهید و برای ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در یخچال استراحت دهید. خمیر را روی سطح آردپاشی شده به ضخامت ۳ تا ۵ میل باز کنید و با کاتر دلخواه ترجیحا کاتر گل یا دایره دالبری برش بزنید.
۳
با کاتر گرد یا یک ماسوره مرکز شیرینی را خالی کنید و شیرینی ها را با کمی فاصله در سینی فر بچینید. سینی را در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه حدود ۱۵ دقیقه قرار دهید تا شیرینی ها بپزند. من داخل فر دست ساز گذاشتم حدود ۱۵دقیقه شیرینی نباید تغییر رنگ داشته باشد.
۴
از فر خارج کرده و در محیط قرار دهید تا خنک شوند سپس به راحتی از سینی جدا کنید. شکلات را بن ماری کنید و روی نیمی از شیرینی بمالید، میتوانید سطح شیرینی را در ظرف شکلات بزنید تا تمام شیرینی پوشیده شود.
۵
خلال یا پودر پسته و پودر گل محمدی روی شکلات بپاشید و زمان دهید تا سفت شود، سپس شیرینی را سرو کنید. پ.ن: با این میزان مواد حدود نیم کیلو شیرینی خواهید داشت که تعداد با توجه به سایز کاتر متفاوت خواهد بود.
۶
پ.ن: شیرینی در ظرف سلفون کشیده و دربسته ۲ تا ۴ هفته ماندگاری دارد. پ.ن: به جای پودر گل محمدی میتوانید از پودر گل رز استفاده کنید تا شیرینی_گل_رز داشته باشید. پ.ن: در صورت تمایل میتوانید ۱/۴ ق چ رنده پوست لیمو یا پرتقال به خمیر اضافه کنید. پ.ن: به جای شکلات میتوانید از آیسینگ برای دیزاین شیرینی استفاده کنید. پ.ن: میتوانید شیرینی را در تابه یا فر دستساز روی گاز بپزید. ‌ من با فر دست ساز پختم این شیرینی ب شدت توصیه می شود😋😋😋
عکس و تصاویر ارسالی از شیرینی رینگ آجیلی بدون فر
نظرات دستور پخت

شیرینی رینگ آجیلی بدون فر