عکس بمب شکلاتی عروسکی
بمب شکلات داغ یا بمب کاکائوی داغ توپ های کوچک خوشمزه ای هستند که آن ها را داخل ماگ می گذارند. وقتی شیر یا شکلات داغ را داخل ماگ بریزید، توپ های شکلاتی آب می شوند و مارشمالوها و کاکائویی که داخل توپ ها پنهان شده بیرون می ریزند.
...
مواد لازم

بمب شکلاتی عروسکی

۴
مواد اصلی
شکلات تلخ یا سفید برای پوسته
۱۵۰ گرم
شکلات رنگی(برای تزئین)
۱۰۰ گرم
پودر شکلات داغ
۴ قاشق غذا خوری
مارشمالو ریز
۴ قاشق غذا خوری
قالب سیلیکونی نیم دایره
۱ عدد
کلمات کلیدی

بمب شکلاتی عروسکی

شکلات نوشیدنی ماگ
طرز تهیه

بمب شکلاتی عروسکی

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۰
دقیقه
۱
شکلات تلخ و یا سفید را به روش بن ماری آب کنید مقداری از شکلات آب شده را درون قالب بریزید و با کمک پشت قاشق یا برس شیرینی پزی شکلات آب شده را در قالب پخش کنید. لایه ی شکلات در قسمت کناره ها و لبه ی قالب باید ضخامت کافی را داشته باشد.
۲
قالب را به مدت ده دقیقه داخل فریزر بگذارید. سپس گنبدهای شکلاتی به دست آمده را از قالب بیرون آورید و آن ها را در یک بشقاب سرد بگذارید.
۳
یک بشقاب خالی را به مدت ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه درون مایکروفر بگذارید تا گرم و نه داغ شود. یکی از گنبدهای شکلاتی را بردارید و آن را از لبه چند ثانیه داخل بشقاب بگذارید تا لبه ی آن آب شود. باید سرعت عمل داشته باشید. گنبد شکلاتی را برعکس کنید و یک قاشق غذاخوری پودر شکلات داغ، چند عدد مارشمالوی ریز و هر چیز دیگری که مایل هستید داخلش بریزید.
۴
یک گنبد شکلاتی دیگر را بردارید و لبه های آن را با بشقاب گرم آب کنید. سپس دو گنبد را طوری روی هم قرار دهید که یک کره ی شکلاتی به دست آید و گنبدها را آنقدر روی هم نگه دارید تا به هم بچسبند. هر توپ شکلاتی ای که درست کردید را داخل یخچال یا فریزر بگذارید، سپس سراغ درست کردن توپ های بعدی بروید.
۵
برای عروسکی کردن مانند تصویر از شکلات کمی سفت شده به رنگ صورت تصویر گلوله کوچک درست کرده و به مرکز صورت عروسک با شکلات آب شده بچسبانید این میشود بینی عروسک وبا شکلات سفید و سیاه چشمها را درست کنید و شکلات رنگی را آب کنید و در قیف یکبار مصرف بریزید و روی سر عروسک مدل کلاه را درست کنید
۶
برای سرو بمب شکلات داغ آن را داخل یک ماگ بگذارید، روی آن شیر گرم (یا شکلات داغ) بریزید و اتفاق جادویی ای که رخ می دهد را تماشا کنید. این نوشیدنی خوشمزه را سر بکشید و لذتش را ببرید.
عکس و تصاویر ارسالی از بمب شکلاتی عروسکی
نظرات دستور پخت

بمب شکلاتی عروسکی