عکس نان چند غله
نان چند غله با دارا بودن انواع غلات مانند گندم، جو، جو پرک، مغز دانه آفتابگردان، کنجد و تخم کتان فواید تغذیه‌ای بی شماری به همراه دارد.
این نان‌وگان هم هست
...
مواد لازم

نان چند غله

۴
مواد اصلی
آرد نان فانتزی
۳۵۰ گرم
آب دمای محیط
۲۳۰ گرم
نمک
۷ گرم
مخمر
۷ گرم
روغن زیتون یا کنجد
۱۵ گرم
شکر
۱۵ گرم
دانه های روغنی تفت داده شده
۹۰ گرم
سبزی معطر مثل آویشن
کمی
کلمات کلیدی

نان چند غله

طرز تهیه

نان چند غله

درجه سختی
زمان تهیه ۱۲۰
دقیقه
زمان پخت ۳۰
دقیقه
۱
آرد شکر مخمر را مخلوط کرده آب را کم کم اضافه میکنید شاید تمام آب نیاز نباشه تا جایی که به دست نچسبه آب اضافه کرده ورز میدهیم خمیر وقتی جمع شد روغن زیتون و نمک را اضافه تا یک ربع یا تا زمانی که به تست پنجره قابل قبول برسد ورز میدهیم دانه ها را اضافه کرده کمی ورز داده و در ظرف از قبل چرب شده در دمای محیط قرار داده یکساعت(یا تا زمانی که دو برابر شود) استراحت میدهیم.
۲
بعد یکساعت روی خمیر را کمی آرد بپاشید روی سطح کار برگردونید تا بزنید به ۶ یا ۸ قسمت تقسیم کنید چانه کنید ۱۵ دقیقه استراحت بدهید.
۳
بعد ۱۵ دقیقه مجددا هرچانه را باز کرده دوباره چانه میکنیم و در ظرف چرب و آرد پاشی شده قرار میدهیم ۱ ساعت یا تا زمانی که کاملا حجم بگیره در دمای محیط استراحت میدهیم و روی نان را آب اسپری میکنیم یا کمی با قلمو آب میزنیم(من خیلی وقته ابم روی خمیر نمیزنم‌) و در فر از قبل گرم شده میپزیم و اگر روی نان رنگ نگرفت کمی گریل میکنیم.
۴
وقتی از فر بیرون آوردیم تا گرمه روی نان را روغن زیتون میزنیم بعد روی توری فلزی اجازه میدهیم کاملا خنک شود بعد میل کنید.
سایر نکات

نان چند غله

زمان پخت ده دقیقه اول با دمای ۲۰۰ درجه و به مدت یک ربع با دمای ۱۹۰ درجه من با فر گازی خودم ۱۵ دقیقه با دمای ۲۳۰ درجه و ۱۵ با دمای ۲۱۰ میپزم.
دانه های روغنی تفت داده شده(آفتابگردان،گردو،چیا،تخم کتان،سیاهدانه،کنجد سیاه سفید وقهوه ای)هرچه دوست دارید
عکس و تصاویر ارسالی از نان چند غله
نظرات دستور پخت

نان چند غله